Zavrieť

Porady

rekonstrukcia izby - aky je postup prac, co najskor?

Dobry den,
v panelovom byte su ako-tak vystierkovane vsetky izby okrem dvoch. Chcem sa pustit postupne do kompletnej rekonstrukcie a chcem zacat s tymito izbami. Co potrebujem spravit: uprava elektriny, dlazba na podlahu, nove dvere a zarubne, vystierokovat a vymalovat.
Sam si spravim - dlazbu, dvere a vymalovat.

Samozrejme ze najskor treba aby elektrikar spravil elektrinu. Potom som chcel dat dlazbu, potom dvere. Potom som chcel aby vystierkovali.
Je tento postup spravny? Lebo firme sa nepacilo a povedli ze spravia elektrinu a vysierkuju a zvysok nech si robim uz teda sam. Ale s tymto sa velmi neviem stotoznit pretoze:
Je zrejme, ze najskor dam dlazbu a potom zarubnu, ze? Co mi vadi je to ze by som mal davat zarubnu uz na vytierkovanu stenu pretoze jednak ani panel sam nie je dokonale rovny a ked tam nahodia stierku tak to bude skor horsie. Ked ja nasledne nahodim zarubnu podla vodovahy tak na 100% ze tam niekde medzi stierka-zarubna budu medzery, s ktorymi mam spravit co? Preto som si myslel ze je lepsie dat zarubnu na panel a pripadne medzierky sa zatru stierkou.

Tak aky postup je spravny a preco?
TomasHC Ak budú zárubne obložkové, tak medzera medzi zárubňou a stenou sa beztak špáruje akrylovým tmelom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    elektriku, vystierkovat, dlazbu, vymalovat a osadit dvere - potom tmelom zapchaju tie nerovnosti medzi zarunou a stenou.

    rekonstrukcia izby - aky je postup prac, co najskor?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.