Zavrieť

Porady

2 x zaplatená faktúra a zaúčtovaná len raz.

Poprosím Vás o radu. Ešte v marci sme zobrali tovar od jednej firmy. Faktúra bola zaplatená cez účet a aj riadne zaúčtovaná. Volali mi z firmy, že máme u nich preplatok v sume tej faktúry. Zistli sme, že faktúra bola uhradená aj v hotovosti čo som však nemala zaevidované v účtovníctve. Firma chce aby sme pri daľšej uhrade faktúry uhradili o túto čiastku menej. Pýtam sa ako si mám zaúčtovať tú faktúru aby sa mi to pri daľšej platbe vyrovnalo?? Môžem si teraz zaúčtovať tu fakturu, že bola vyplatená z pokladne? A keď áno môžem to dať ako výdavok celú sumu bez členenia na sumu bez DPH a DPH? Čiže by som zaevidovala z pokladne vyplatenú sumu ako výdavok ovplyvn.ZD a ked budeme uhrádzať firme nejakú faktúru tak im o tu sumu cez zápočet uhradím menej. Nejde o veľkú čiastku len nejakých 11,-€, Mám len kópiu faktúry s kópiou príjmového pokladničného dokladu.
milka1951 Faktúru už neúčtujte nemôžete mať jednú faktúru zaúčtovanú 2x. vystavte výdavkový doklad z pokladne na uvedenú sumu-účtovanie 321/221 voči danému dodávateľovi s VS ktorý je na dod.faktúre. K tomu je potrebné priložiť príjmový doklad od dodávateľa ktorému ste zaplatili. Pri úhrade ďalšej faktúry úhradu spravte o tých 11 eur menej a spravte zápočet s faktúrou ktorá bola zaplatená 2x. Zápočet musí byť v písomnej forme a podpísaný obidvoma stranami. Ináč keby ste nemali od dodávateľa faktúry s ktorými by bola možnosť spraviť zápočet, dodávateľ je vám povinný preplatok vrátiť na Váš účet -účtovanie 221/321.
zuzkaga Ďakujem veľmi pekne. Nezmienila som sa, že účtujeme v jednoduchom účtovníctve, ale postup bude asi rovnaky. Vypíšem výdavkový zaúčtujem ako výdavok ovplyvň.ZD a potom ten zápočet, kde sa mi tie platby vyrovnajú. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    2 x zaplatená faktúra a zaúčtovaná len raz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.