Zavrieť

Porady

môžem zrušiť zmluvu s UPC bez pokuty aj po 31.07.2013

Dobrý deň,UPC od 01.08.2013 zvýšila z dôvodu inflácie cenu za používanie káblovej televízie. Čítala som že na základe zákona - § 43 odsek 2 Zákona o elektronických komunikáciách a Všeobecných podmienok na poskytovanie verejných služiebsa dá UPC vypovedať zmluva bez pokuty, ak zmenili podmienky. Písala som do UPC a odpísali mi, že zmluvu bez pokuty som mohla zmeniť iba do 31.07.2013, kým nezačala platiť nová vyššia suma. V zákone však nepíšu o termíne dokedy môžem podať výpoveď. Kde je pravda? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 44

    (6) Účastník má právo odstúpiť od zmluvy o poskytovaní verejných služieb bez sankcií, ak

    a) neakceptuje podstatné zmeny zmluvných podmienok, a to najneskôr do jedného mesiaca od oznámenia dotknutej podstatnej zmeny, ktorá bola účastníkovi podnikom oznámená; ak podnik neoznámil podstatnú zmenu zmluvných podmienok, účastník má právo odstúpiť od zmluvy o poskytovaní verejných služieb do jedného mesiaca odkedy sa o zmene dozvedel, najneskôr do troch mesiacov odo dňa účinnosti podstatnej zmeny zmluvných podmienok, účastník nemá právo odstúpiť od zmluvy podľa tohto ustanovenia, ak zmena zmluvných podmienok je priamo alebo nepriamo vyvolaná zmenou všeobecne záväzného právneho predpisu, alebo rozhodnutím orgánu verejnej správy alebo orgánu Európskej únie,

    môžem zrušiť zmluvu s UPC bez pokuty aj po 31.07.2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.