Zavrieť

Porady

Výpoveď UPC

Prosím o radu, tí, ktorí máte nejaké služby od UPC, určite ste dostali e-mailom oznámenie o zmene dojednaných podmienok, t.j. o zvýšení mesačnej sumy.
Doma sme sa radili, že dáme výpoveď, vraj podľa zák. č. 351/2011 je to bez sankcií. Nie som si totiž istá, či nám automaticky neprdĺžili viazanosť a či nebudú robiť problémy pri výpovedi. Už máme podpísanú zmluvu u iného dodávateľa. Mohli by ste mi poradiť, ako na to?
aktaK mame upc, nam zatial nic neprislo, ake sluzby vyuzivate a za kolko?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    31.7.2013 som podala pisomne odstupenie od zmluvy z dovodu zmeny dojednanych podmienok na pobocke UPC a minuly tyzden mi dosla odpoved o akceptacii ukoncenia zmluvy ku 1.8.2013
    misoft Mimochodom - opäť zdvihli ceny - v priebehu 2 mesiacov.
    avalik uz mi je to jedno ... UPC som mala len koli TV v kuchyni - v ostatnych izbach mam Orange ... uz davno som to chcela zrusit a zdvihnutim ceny ma "nakopli"

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    ako moze byt automaticke predlzenie viazanosti bez suhlasu a tym padom podpisu zakaznikom?

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    takže túto "možnosť" asi budeme nútení využiť aj my, nakolko máme viazanost s upc do apríla 2014. ...ale, stahujeme sa cca o 2-3 týždne,
    pred 2 týzdnami sme boli na pobocke upc sa opýtať, či z dovodu stahovania možme zrušiť zmluvu, samozrejme, ze nemozme, resp. len s pokutou 491 eur!
    ale o výpovedi z dovodu navýšenia taríf milá pani na pobočke nám nepovedala ani ň! prirodzene, však prečo by "mala". V historii som si predsa len vydolovala, ze aj ja som toto oznámenie dostala, takze asi pojdeme touto cestou, no len upc, aby to ludom čo najviac skomplikovalo, na to nemá vraj žiadne tlačivo a o správnu formuláciu sa musí žiadatel postarat sám, lebo sa moze stat, ze výpoved nebudu akceptovat
    http://www.zive.sk/upc-odstupit-od-z...8/default.aspx
    my sa stahujeme na miesto, kde upc pokrytie nemá, inak by sme samozrejme pokračovali vo viazanosti, v tom problém by nebol...
    a prave teraz ma manzel informuje o tom, ze dnes, resp. zajtra je posledný den na moznú výpoved!!! pretoze vo vseobecných podmienkach UPC sa píše, že písomnu výpoved treba doručiť najneskor 10 dní pred dnom nadobudnutia ucinnosti nových podmienok!
    takze práve ideme formulovat výpoved do UPC a zaslat ju už jedine len elektronicky... vďaka milá pani na pobočke upc v poprade ))))
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 Aj ja som platil u nas kablovku od UPC (bola a je analogova, digitalnu sa neunuvali zrealizovat), ale ako som zistil, ze z vychodnej strany okien este aj ja mam moznost signalu z Astra 3B (Skylink), tak som pri konci viazanosti s nimi ukoncil zmluvu. Hladam sluzby uz iba take, co sa netykaju viazanosti. Samozrejme, ze nie vsetky sa daju, ale cim menej, tym lepsie.
    aktaK takže včera som poslala UPC elektronicky výpoved ... dúfam, že aj takáto výpoved sa berie za písomnú, nakolko osobne - včera bola sobota - to bolo nereálne... je medzi vami niekto, kto to už vypovedal, dostal už od UPC nejakú odpoved???
    aktaK este raz sa teda opýtam,
    či upc odpovedá na výpoved, resp. vypovedanie zmluvy, nakolko v sobotu som ju poslala elektronicky a teda neviem, či ju budú akceptovat,
    resp. či mám dnes ešte utekat do pobočky a a dať si potvrdit písomnú výpoved?
    Peggynka Odpovedá,ja som bola 31.7. odovzdať výpoveď mame z dôvodu navýšenia ceny a už ju kontaktovali aj tlf.,aj prišiel papier o akceptovaní k 1.8.Ale pokiaľ viem,31.7. bol posledný termín z tohto dôvodu.
    gardenia Ja som poslala výpoveď dosť neskoro, ale uznali to, jedna pani zavolala, či sme neboli s nimi spokojní, ale všetko z ich strany OK, až som prekvapená. Určite s tým počítali.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.