Zavrieť

Porady

krátenie dovolenky

koľko má nárok na dovolenku zamestnankyňa, keď bola od 01.01.2011 bola na materskej až do 27.08.2011? Rodičovská dovolenka sa za výkon práce nepovažuje, takže nevzniká jej nárok na dovolenku? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Spočítaj si pracovné dni (vrátane sviatkov) rodičovskej dovolenky v roku 2011
miška06 bolo to 90 dní
veronikasad RD trvala menej ako 100 prac.dní (ak si dobre počítala - nekontrolovala som), dovolenka za rok 2011 sa jej nekráti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Len tak odhadom, pracovníčka bola na RD menej ako 100 pracovných dní , takže má nárok na celú dovolenku za rok 2011 - nevznikol dôvod na krátenie dovolenky.
    Naposledy upravil Xanti : 02.10.13 at 06:58
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miška06 ďakujem myslela som si to aj ja, takže počas rodičovskej jej nevzniká nárok na dovolenku?
    veronikasad Čítaš čo ti píše Xanti ?
    Xanti Ja píšem, že má nárok na celoročnú dovolenku .... tj. na 20 alebo 25 alebo toľko dní koľko určuje kolektívna zmluva vo firme.
    miška06 prepáčte ja som sa zle vyjadrila, počas rodičovskej za ostatné dva roky jej nevzniká nárok na dovolenku, roky 2012 až 2013?
    miška06 myslím, že nie.
    mondes Ak neodpracovala aspoň 60 kal. dní v r. 2012 alebo 2013, tak nárok jej nevzniká.
    miška06 ďakujem
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    miška06 prepáčte ja som sa zle vyjadrila, počas rodičovskej za ostatné dva roky jej nevzniká nárok na dovolenku, roky 2012 až 2013?

    Nie, počas RD za rok 2012 a 2013, ak tento rok ešte nenastúpi do práce jej nárok nevzniká.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.