Zavrieť

Porady

cerpanie PN v ochrannej lehote

pracovny pomer mi skoncil 30.9.2013, na urade prace som sa zatial neregistrovala lebo som chora a chystam sa ist k lekarovi. dokedy trva ochranna lehota? je to do 7.10. vratane? druha otazka znie, ak chcem cerpat PN-ku v ramci ochrannej lehoty, je potrebne aby lekar vypisal len jeden papier? moja situacia je totiz taka ze ma coskoro caka operacia, takze v pripade ze by mi napriklad lekar ukoncil PN-ku na jednu diagnozu a v ten isty den vypisal novu kvoli operacii, budem mat celu PN-ku v ramci ochrannej lehoty alebo nie? ako treba v tomto pripade postupovat?
chcem este doplnit ze v pracovnom pomere som bola od 17.9.2012 do 30.9.2013, niekde som sa totiz docitala ze treba byt aspon 270 dni zdravotne poisteny, splnam tuto podmienku?
veronikasad Podmienku 270 dní nem.poistenia zo zamestnania splňaš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Začiatok PN-ky musí byť do 7 kal.dní. Ak tú druhú do 7 kal.dní nestihne, nárok na nemocenské z ochrannej doby ti nevznikne.
    Ak máš splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných 2 rokoch zo zamestnania,nemocenské počas hospitalizácie by si mohla vyriešiť tak, že sa deň pred začiatkom PN prihlásiš v SP ako dobrovolne poistená osoba (celý balík poistenia), zaplatíš za 1 deň - počas PN odvody neplatíš. Len sa nezabudni posledný deň PN z dobr.poistenia odhlásiť. Odvody musia byť zaplatené najneskôr 8. kal. deň nasl. mesiaca, inak ti nárok na nemocenské nevznikne a budeš musieť doplatiť za celú dobu trvania poistenia.
    Nemocenské v tomto prípade bude max. 55 % z min. vymer.základu 393€ mesačne.

    Skôr než pôjdeš na PN-ku, choď sa zaevidovať na UP. Počas PN ťa na UP nezaevidujú. Ak ti vznikne nárok na nemocenské, výplatu dávky v nezamestnanosti ti pozastavia a obnovia až po ukončení PN. Nezabudni kopiu PN odovzdať aj na UP (platí aj v prípade druhej PN, ak bude nemocenské vyplatené z dobr.poistenia).
    Naposledy upravil veronikasad : 02.10.13 at 06:49

    cerpanie PN v ochrannej lehote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.