Zavrieť

Porady

rodičovská dovolenka a práca na PP

Prosím o radu:
Naša pracovníčka je na rodičovskej dovolenke, dieťa bude mať 3 roky v 01/2014. v súčasnosti pracuje 12 hodín / týždeň na pracovný pomer. Ale od 01. 11. 2013 by sme jej chceli zvýšiť úvažok na plný na 40 hodín / týždeň, je to možné, že by pri tejto práci dostávala aj rodičovský príspevok a bola súčasne aj na rodičovskej dovolenke? O dieťa sa bude starať jej mama.
Alebo od vtedy ako bude pracovať na 40 h. /týždenne, ju musím odhlásiť zo SP a ZP, že nie je na rodičovskej dovolenke?
Ďakujem
LJ
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môže pracovať aj na plný úväzok, RP jej nezoberú. Ak pracuje ,nie je už na RD, len poberá RP.
0 0
mapope mapope

mapope je offline (nepripojený) mapope

OK, ďakujem, t.z. ako zamestnávateľ musím nahlásiť na SP ukončenie rodičovskej dovolenky..
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ahojte poradaci...zena je na neplatenej predlzenej RD do 6 rokov dietata...nedostava prispevok, len stat za nu plati zdr. poistenie...ma moznost ist pracovat na dohodu...ake ma povinnosti? ma ist na urad prace soc. veci a rodiny a nahlasit to? a co zdravotna poistovna? treba sa ist odhlasit ako osoba za ktoru plati stat? a ked skonci praca na dohodu,tak sa moze znova nahlasit? alebo ked odvedie jej zamestnavatel odvody do zdr. poistovne,tak stat za nu neplati automaticky? o SP viem,ze sa musi do 8 dni odhlasit ako poistenec statu -dôchodkove poistenie... vdaka za pomoc!
0 0