Zavrieť

Porady

Výška materskej ak som poberala v jednom roku rodicovsky 9 m.+mzdu 3mesiace

Dobrý deň. Chcem sa spýtať z coho sa mi bude rátať výška materskej pokial predpokladaný termin nástupu na merskú je 31.3.14. V minulom roku som poberala do 26.9.13 rodicovsky príspevok a zamestnavatel mi ukoncil pracovnu zmluvu ku dnu 27.9.13. Otázka znie:
1.V prípade, ak by som sa zaevidovala na urade práce akú výsku materskej budem poberat?
2.Ak by som si nasla prácu s VZ napr.700 E bude sa mi potom ratat vyska materskej z tohot vymeriavacieho zakladu? Odrobila by som cez 90 dni za rok 2013.
3.Co v prípade ak by som bola po rodicovskej zaeividodovana ako nezamestnana a zamestnavatel by mi pracovnu zmluvu uzatvorila az od 1.1.14? Bude sa mi ratat v takomto pripade vyska materskej za posledných 92 dni pred nastupom na samotnu matersku?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. taku istu ako bez zaevidovania, kedze porod spada (predpokladam) do 8 mesacnej ochrannej doby po ukonceni PP, vypocet bude podla prijmu v praci.
    2. Ak bude PP trvat dlhsie ako 90 dni, vypocet by siel z toho noveho zamestnania.
    3. potrebne je dlzka poistenia aspon 90 dni, ak tu splnis, plati to, co v 2.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    saska1a1 Ďakujem velmi pekne za odpoved. Ešte pre ujasnenie-takze ak spravne rozumiem ak by som bola od toho 1.1.14 riadne zamestnana a poistena 90 dni nebude sa mi ratat vyska materskej z r. 2013 ale z posledných 90 dni poistenia r. 2014?
    ivka70 Ale nesmela by si byt na PN ani na nepl. volne, ... je to dost velke riziko, ist tak natesno.
    saska1a1 Ďakujem, velmi si mi pomohla (-. Príjemný deň prajem
      zbaliť

    Výška materskej ak som poberala v jednom roku rodicovsky 9 m.+mzdu 3mesiace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.