Zavrieť

Porady

tehotenstvo a výpovedná lehota

Ahojte, viete mi niekto poradiť, čo by sa stalo, keď som vo výpovednej lehote a zistím, že som tehotná? Budem naďalej pokračovať v práci až po odchod na materskú? Alebo sa mi skončí zamestnanie posledným dňom výpovednej lehoty?
veronikasad Kto dával výpoveď - zamestnanec alebo zamestnávatel ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zákaz výpovede
    § 64
    (2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.

    A si ju dala Ty, PP skončí uplynutím VD.
    scooby25 (Dnes 11:39) Oni dali výpoveď mne. To znamená, že by som mohla pracovať naďalej tých 8 mesiacov až pokým by som nenastúpila na materskú? A až potom by mi skončil pracovný pomer a vyplatili mi odstupné?

    (1) Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to, takže len pre pochopenie toho, čo je OD.
    c) v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke ,alebo keď sa osamelá zamestnankyňa alebo osamelý zamestnanec starajú o dieťa mladšie ako tri roky keď je zamestnankyňa a zamestnanec na rodičovskej dovolenke,
    Naposledy upravil Tweety : 03.10.13 at 08:53
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    scooby25 Oni dali výpoveď mne. To znamená, že by som mohla pracovať naďalej tých 8 mesiacov až pokým by som nenastúpila na materskú? A až potom by mi skončil pracovný pomer a vyplatili mi odstupné?
    veronikasad Ochranná doba trvá aj počas materskej a rodičovskej dovolenky, ak sa so zamestnávatelom nedohodneš inak

    Doplň ešte dôvod skončenia prac.pomeru.
    Tweety pozri príspevok, doplnila som ho
    veronikasad Ten doplnený odstavec v tomto prípade neplatí, výpoveď bola daná skôr ako bola tehotná=začala plynúť ochranná doba. Platí odst. 2 = skončenie výpovednej doby a skončenie prac.pomeru po skončení ochrannej doby.
    Tweety Dala som to tam len na vysvetlenie toho, čo je OD.
    scooby25 dôvod je nadbytočnosť a zrušenie pracovného miesta
    Tweety Odpovede už predsa máš.
    scooby25 hej, ďakujem za odpovede, len niekto sa pýtal na dôvod
    ivka70 Samozrejme je ale, ze svoje tehotenstvo musis pisomne oznamit zamestnavatelovi.
      zbaliť

    tehotenstvo a výpovedná lehota

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.