Zavrieť

Porady

Nefunkčný router alebo ?

Zdravím, mám taký problém s ktorým som sa ešte nestretol. V nedelu mi proste s ničoho nič prestal ísť internet. Router som resetoval odpojoval zapojoval všetko možné ale nešiel. Tak isto nešiel internet ( Kábel od DIGI Slovakia ) rovno do pc. Mohol som robiť čo som chcel aj vytvárať nové pripojenia kde zadávam heslo s zmluvy od poskytovateľa. Išiel som teda do digi a tam mi povedaly že odnich je služba spustená a bla bla bla.. Ako som sa vrátil domov stal sa zázrak vytvoril som nové pripojenie zadal som meno heslo s zmluvy a internet išiel. To bolo sice pekné ale ja to potrebujem mať zapojené cez router. Napojil som to do routera všetko som resetoval a internet proste nejde. A keď dám znova kábel do počítača tak Local Internet Connection mi hádze obmedzené pripojenie a stále tam musím zadávať to krkolomné heslo proste s ničoho nič. Keď strčim kábel do routeru tak sa zapne wifi napojím sa nanu a ona sa proste vypne. Tak ma napadlo že sa napojím cez 192.. do menu routera. Nápad pekný ale po zadaní hesla sa mi načíta proste len prázdna stránka. Takže v celku ide mi internet ale musím pokaždé zadávať heslo a meno od poskytovateľa. V routeri net nejde a taktiež sa nedá napojiť na jeho nadstavenia. Na routeri mi všetko svieti čo má iba wifi mi nonstop bliká. ďakujem za odpoveď s pozdravom Fero.
misoft Na administráciu routera musíš pripojiť PC a router káblom!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    napoj sa kablom do routera ako pisal misoft a nastav ho. Zrejme treba bude aj naklonovat MAC adresu tvojho PC.
    misoft MAC adresa - dobrá pripomienka - na to som zabudol

    Nefunkčný router alebo ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.