Zavrieť

Porady

Pokuta DÚ - zosobnenie

Prosím vás poradili by ste mi ako správne zosobniť pokutu udelenú DU za nesprávne odvedenú DPH ??? a či je možné ju po zosobnený a zrazení zamestnancovi zaúčtovať do výnosov (648) ako zosobnenú škodu?
Naposledy upravil Dav : 11.10.13 at 04:46 Dôvod: Dlhý názov a žiaden text otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nadpis: Pokuta z DÚ - zosobnenie (príklad)
    otázka: všetko, čo tam máš napísané
    -------------------------
    1. škodová komisia - zamestnanec sa musí vyjadriť
    2. zamestnanec so zrážkou musí súhlasiť
    3. asi radšej 668 (predsa len, výnos nevnikol z hospodárskej činnosti...), ale ak je to v tom istom ÚO, tak by som to skôr riešila mínusovým zápisom na pokutách...
    Naposledy upravil tictac7 : 10.10.13 at 12:51
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sinnamon ďakujem za odpoved, k citovanému príspevku sa však neviem dopracovať... prvé dva body sú splnené.. vrátane už zrazenej pokuty z platu ... a účtovanie je nasledovne:
    ID: 545 / 379 ; BV 379 / 221 no v mzdovom softvéri nám to automaticky predkontovalo nasledovne:
    331 / 395 a 395 / 379 .. čo je podľa mna nesprávne pretože tam chýba pohľadávka voči Zamestnancovi ...

    v prípade, že zvolím alternatívu:
    a) výnosovú ... môžem to zaúčtovať nasledovne: doplnením ID o 379 / 335 (aj ked to už prešlo 379) a následne ? 335 / 648 (resp. 668) ??? alebo
    b) znížením N ( lebo sa jedná o BÚO) 335 / 545 ??
    tictac7 to nad tou čiarou nie je citácia. To je návod, ako správne mala byť položená Tvoja otázka. Výstižný nadpis a k tomu riadna otázka a nie 100-slovíčkový dvadsaťvetový nadpis....
    sinnamon Vďaka za vyvediene z nepozorného omylu.
      zbaliť

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Predpis z DU firme 545/379
    Úhrada pokuty 379/221
    Predpis zamestnancovi 335/648
    Zrážka zo mzdy na základe súhlasu zamestnanca 331/335

    Takto by to malo byť a treba sa spýtať programátorov na opravu predkontácie. Ale ja by som v Tvojom prípade postupovala takto:

    Opravila by som zápis 395/379 tak, že by som 379 interným dokladom preúčtovala na 335, D-379/D+335 zostal by Ti zápis 395/335 a doplnila by som predpis 335/648
    Naposledy upravil účtovník 007 : 11.10.13 at 04:58 Dôvod: doplnenie

    Pokuta DÚ - zosobnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.