Zavrieť

Porady

danove priznanie PO

Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom dan.priznania PO. Spoločnosť vykazuje HV pre zdanenim 5000,- eur (rozdiel výnosov a nákladov). V DP to uvediem v riadku 100.
Daňovú zostatkovú cenu majetku mám vyššiu ako účtovnú zost.cenu vo výške 3000,- eur. To uvediem v riadku 290 - položky znižujúce výsledok hospodárenia.
Ďalej si chcem uplatniť daňovú stratu z predchádzajúceho roku vo výške 800 eur, ktorú uvediem na riadku 410.
Daň sa bude počítať ako 5000-3000-800=1200 eur a z toho 23%=276eur.
Zaúčtujem to 591/341. Rezervný fond sa potom bude počítať 5000-276=4724 eur, čiže 5% zo sumy 4724,- eur (236,20 eur).
Je tento postup správny? Ďakujem.
Ešte jedna otázočka, ake udaje mám uviesť v tabulke D - evidenciu straty. Strata bola len z predchadzajúceho roku vo výške 800 eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    počítaš dobre, rezervný fond však budeš účtovať až v nasledujúcom roku - na základe schválenej RUZ a rozhodnutí o rozdelení zisku.
    tabuľka D:
    rok 2012....strata 800, kumulatívne 800
    rok 2013 - strata 800, ZD 2013 dáš 2000 eur
    odpočet straty 800 /vyplníš podľa obsahu riadkov dva stlpce - za predchádzajúci a aktuálny rok/
    selika Ďakujem pekne za odpoveď, veľmi si mi pomohla.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Ja len podotknem, že mi tam ešte chýba účtovný zápis 710/702. Po ročnom prevode sa táto suma prevedie na účet 431, a na VZ sa rozhodne o použití.. RF, vyplatenie zisku, preúčtovanie na 428,..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.