Zavrieť

Porady

Zvýšenie platu po skúšobnej dobe.

Dobrý deň, som v práci už za týždeň,tretí mesiac. Na pohovore som mal v žiadosti, že chcem 1300 EUR. Tam mi ale povedali, že si ma najprv vyskúšajú a potom mi to dajú. Dali mi 1000. Končí mi teraz skúšobná doba a ja neviem ako a čo bude. Mám ísť za šéfom a opýtať sa na to? Alebo ako mám postupovať? Čo ak budú mi robiť problémy? Firma je skvelá a aj do budúcnosti, ale to slúbené ,slovne len , by som chcel aby dodržali. Ešte som takú situáciu nezažil a neviem ako a čo povedať aby to aj nebolo drzé. Alebo to budem mať už automaticky v ďalšej výplate? radšej by som dostal novú zmluvu.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vyčkaj, aby si nič nepredbehol. Ak sú s Tebou spokojní, určite k zvýšeniu mzdy príde, na to netreba novú PZ.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    určite nič nebudeš mať automaticky. Budeš musieť najprv papier na podpis dostať, kde budeš mať dodatok k pôvodnej PZ - zmena v článku odmena.... Choď za šéfom a spýtaj sa ho, že nakoľko sa Ti končí SD chcel by si vedieť, ako je s Tvojou prácou spokojný a povedz mu aj Ty Tvoje pocity z práce. No a potom nadhoď, teda keď vyjadrí spokojnosť s Tvojou prácou, že či by ste sa mohli dostať aj k tomu, čo bolo sľúbené na pohovore a teda - zvýšenie platu po skončení SD. Netreba sa hanbiť, ak ste tak boli dohodnutí a on je s Tebou spokojný a je férový tak Ti to dá. Inak, moja skúsenosť z minulosti - keď som sa na pohovore dohodla na niečom obdobnom, trvala som na tom, aby to bolo rovno v PP aj zakotvené. Raz sa mi to veľmi zišlo, podmienky svojho PP, vrátane PZ som si dohadovala ešte v decembri a nástup som mala až v polke februára. Medzitým pristúpil do firmy nový spoločník a tiež aj môj šéf (bol aj v PP) a ten ma skoro zožral, keď som robila výplaty za máj, že čo si to dovoľujem - akú výplatu si spraviť - tak som mu otrčila moju platnú PZ a bol vybavený....

    katarinapol je offline (nepripojený) katarinapol

    katarinapol
    Pane Bože len hlavne nič nepredbiehaj. Počkaj si na čas kedy si ta zavolaju, ze Kačala pod ideme podpisat zmluvu a potom sa spytaj čo ti nie je jasne. Možno tam uz automaticky podpises predlzenie zmluvy aj so sumou čo ste sa bavili /1300/ alebo keď tam o tom nebude ani zmienka, tak to jednoducho pripomen, ze si nastupoval za istych požiadaviek, ktore ti boli při nastupe prisľúbene.

    bodka
    avalik ake predlzenie zmluvy? ide o skusobnu dobu ... pri jej skonceni sa nepodpisuje predlzenie zmluvy

    Zvýšenie platu po skúšobnej dobe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.