Zavrieť

Porady

Odchod zo zamestnania po PN

Rad by som ukoncil pracovny pomer po navrate z PN.
Pracujem u aktualneho zamestnavatela 5 mesiacov, pricom mam pracovnu zmluvu na dobu urcitu do 31.5.2014. Momentalne som PN.
Poprosim Vas o navrh ako postupovat aby som z toho co najlepsie vysiel?
Mam hrubu mzdu 1200 €.
Ak ma po navrate z PNky cca mesiac by som sa vratil do zamestnania a chcel by so mnou ukoncit pracovny pomer je povinny mi dat odstupne? ak ano v akej vyske? je to lepsie ukoncit dohodou, alebo prijat ich vypoved? Prestupoval som od predchadzajuceho zamestnavatela, u ktoreho som pracoval 1 rok, predtym som bola SZCO, teda za posledne obdobie som pracoval len 1,5 roka. Teda neviem ci je po pripadnej vypovedi, dohode lepsie odist opatovne na pnku a ak ano akou formou, alebo by mi prinalezal aj nejaky prispevok z uradu prace? vopred dakujem za rady a odporucania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na odstupné nebudeš mať ani pri výpovedi z organiz. dôvodov. Takže ak chceš PP ukončiť, môžeš aj Dohodou podľa §60, a to aj počas PN. Nárok na podporu vzniká vtedy, ak si bol v posledných 3 rokoch poistený aspoň 730 dní.
    joyn0101 preco nebudem mat narok, ked chcu zmluvu so mnou ukoncit zamestnavatel? mam na mysli, este pred ukoncenim platnosti zmluvy, kedze pracujem tam iba 5 mesiacov a este mam platnu zmluvu do 31.5.2014
    Tweety Lebo Ti na odstupné nárok nevznikne.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na odstupne vznika podla par. 76 ZP najskor po odpracovani 2 rokov u zamestnavatela, preto v tvojom pripade narok na odstupne pri vypovedi danej zamestnavatelom z org. dovodov nie je.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    joyn0101 ani v pripade, ze by ukoncil zamestnanie z ineho dovodu ako organizacneho?
    joyn0101 v pripade, ze by mi teda ukoncil pracovny pomer a nedostal by som odstupne, je mozne zostat nejak na pnke, alebo sa opatovne prihlasit, aby som dal nejake peniaze? ak ano kolko?
    ivka70 Ani, pozri si ten paragref ZP.
    ivka70 O PNke rozhoduje lekar, ak su na nu dovody, je mozne ist na PN.
      zbaliť

    Odchod zo zamestnania po PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.