Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov a externé vedenie účtovníctva

Dobrý...čo je povinný podľa nového znenia zákona o Ochrane osobných údajov urobiť externý účtovník? Skúšky, projekt.....?
Ďakujem.
Vie niekto poradiť?
Naposledy upravil Zablacky1212 : 14.11.13 at 14:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    kn-alka ani ja nič nevidím, nie je to náhodou len pre tých, čo majú predplateného DRAK-a?
    avalik je to link na rubriku Ochrana osobnych udajov - je tam viac zodpovedanych otazok pre OOU vs externy uctovnik - len treba citat

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    zmluva s klientami
    poučenie účtovníka
    bezpečnostná smernica alebo bezpečnostný projekt
    Ing. Ľubomír Janoška
    Žiaľ je tam aj "bonzácka" povinnosť, keď viete, že prevádzkovateľ porušuje zákon (napríklad tým, že s Vami ako sprostredkovateľom nemá uzavretú zmluvu), máte ho vyzvať k náprave a nahlásiť na Úrad, ak do 1 mesiaca nenapraví protizákonný stav (§ 8 ods. 8). Zmluvu síce musí uzavrieť až do 1.7.2014, ale neverím, že niekto dovtedy znovelizuje zákon. To ustanovenie je v zákone zámerne.
    Pretože: pokuta prevádzkovateľovi v najdrahšom pásme (1000-300000) za neuzavretie zmluvy + pokuta sprostredkovateľovi v strednom pásme (1000-80000) za nenabonzovanie prevádzkovateľa veľmi potešia štátny rozpočet...
    Monika Kováčová
    ja som to pochopila tak, že nemusí nič.... registrovať inf. systém nemusí, zodpovednou osobou nie je, akurát sú tlačený do zmluvy medzi prevádzkovateľom a sprostredkovateľom, lebo vystupujú ako sprostredkovatelia.... ale nútení... mňa neprinútili, zatiaľ...
    tictac7 tak choď na link od avalik
    JAJA11 ja som išla, ale asi to nefunguje, zobrazilo sa mi veľa tém, ale nie odpoveď na túto otázku....

    Ochrana osobných údajov a externé vedenie účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.