Zavrieť

Porady

Môžem sa uchádzať o prácu na úrade a dostávať dávky v nezamestnanosti, ak som konateľ vo firme?

úrad práce vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom:

ktorým prestal spĺňať podmienku UoZ (vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresahuje 65% zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, platného k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy alebo odmeny, zvýšeného o príslušné úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie platené zamestnancom a preddavku na daň z príjmov, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činností na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov),


Chcem sa spýtať, či to taktiež znamená, že ak som konateľ vo firme, kde poberám pravidelnú mesačnú odmenu vo výške menšiu ako 128,76 eur, spĺňam podmienky uchádzača o prácu na úrade práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nie nesplnaš, ako konateľa ťa na UP nezaevidujú, táto zmena je platná od 1.5.2013

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    tictac7, Tweety, JankaO, Katy a R, Anik, Stefan2005, Kvaka
    7
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jany.porada Ďakujem Ti pekne. Ak by si vedel nám tu len hodiť odkaz, kde túto informáciu nájdem. Možno z toho zdroja dôjdem na iné riešenie.
    Xanti http://www.superpravnik.sk/pravo-soc...-1-5-2013.html

    stačilo trošku pogoogliť ... ale urobila som to za teba, a nalepila odkaz ...
    jany.porada no otázka znela trochu inak a myslím, že aj podľa toho linku čo si sem dala vyplýva, že za podmienok uvedených vyššie môžem byť konateľ vo firme a zároveň byť uchádzač o prácu na úrade práce
      zbaliť

    Môžem sa uchádzať o prácu na úrade a dostávať dávky v nezamestnanosti, ak som konateľ vo firme?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.