Zavrieť

Porady

Zmluvy v tituloch nadobudnutia na LV - dedič

Prosim vas poradte mi,ako sa dostanem k zmluvam v tituloch nadobudnutia na LV,ak bol moj zosnuly otec predchadzajuci vlastnik a ja som teraz jeho dedicom?
Naposledy upravil Dav : 16.11.13 at 07:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Chod na kataster a žiadaj nahliadnuť do dokladov, ak si už vlastník.

    katastrálny zákon
    § 68
    (5) Verejnosť zbierky listín [§ 8 ods. 1 písm. c)] je obmedzená a umožňuje sa len vlastníkom, ich právnym predchodcom alebo iným oprávneným osobám, ...
    § 8
    (1) Katastrálny operát tvoria dokumentačné materiály potrebné na spravovanie katastra a obnovu katastrálneho operátu. Katastrálny operát sa vedie v papierovej podobe alebo v elektronickej podobe. Katastrálny operát obsahuje tieto časti
    c) zbierku listín, ktorá obsahuje najmä písomné vyhotovenia zmlúv, dohôd a písomných vyhlásení vkladateľov o vložení nehnuteľnosti do majetku právnických osôb (ďalej len "zmluva"), písomné vyhotovenia rozhodnutí štátnych orgánov a notárskych osvedčení3) (ďalej len "verejná listina") a iných listín, ktoré podľa zákona potvrdzujú práva k nehnuteľnostiam (ďalej len "iná listina"), a dokumentáciu sídelných a nesídelných geografických názvov;
    Naposledy upravil Mária27 : 26.11.13 at 11:19
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nezmarko no ved prave to,ze dana parcela o ktoru mi presne ide je uz na inom LV a nemam ziadne doklady o tom,ze by ju otec predal,prave preto potrebujem zistit ako sa dostala k inemu vlastnikovi
    nezmarko dokonca som bol aj na katastri vyziadat si doklady na zaklade coho bol povoleny vklad,ale ta neochotna pani ma odbila,ze si musim podat pisomnu ziadost
    nezmarko len co ked otec bol vlastnik 1/4 a na novom LV je az 6 zmluv nadobudnutia
    nezmarko pochybujem,ze mi spristupnia vsetky,to predsa nejde a vypisovat 6x ziadost okrem inych veci,to nieje bohvie co
    Mária27 napíš tam
      zbaliť

    Zmluvy v tituloch nadobudnutia na LV - dedič

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.