Zavrieť

Porady

Ako zaúčtujem úhradu cez palivovú kartu?

Prosím o pomoc pri účtovaní cez palivovú kartu.
VPD: Dobitie karty v hotovosti 314/211 a následné natankovanie...??
kedy zaúčtujem nárok na odpočet DPH? z bločku od šoféra (je tam napísané DOKLAD nie je faktúrou) cez ID?? alebo až keď dôjde faktúra od sprostredkovateľa??? Ale tam bude predsa iná čiastka ponížená o určitú zľavu. Neviem si poradiť - pomôžte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Ktorá spoločnosť?
    Mám Slovnaft, funguje to takto:
    Príde faktúra, kde sú rozpísané jednotlivé tankovania
    Na konci je rozpis všetkých úhrad kartou a uvedený zostatok k čerpaniu.
    Naposledy upravil mojto : 22.11.13 at 07:53
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirikb Je to sro-čka.
    šofér zobral z pokladne peniaze - na pumpe si dobil kartu -dostal potvrdenie - NABITIE, hneď si aj natankoval - doniesol bloček kde je rozpísaná suma ZD a DPH a prípis Doklad nie je faktúrou - platba platobná karta. Predpokladám správne, že si cez pokladnu dám preddavok 314/211 ? a čo ďalej ???
    mojto Čakať na faktúru.
    Pýtala som sa na spoločnosť, ktorá predáva PHM .... (nie či ste sro)
    mirikb aha, Energo plus cez Slovnaft
    mojto určite je k vydaniu karty nejaká zmluva, treba pozrieť do nej, čo hovorí o prípadnej faktúre
    mirikb V zmluve sa uvádza - zakáznikovi bude poskytovaná zľava priamo vo faktúre..... Mojto vieš mi, prosím, povedať presne účty a ako to účtuješ ty? Je to asi také isté ako to máš ty. Aby som sa aspoň odpichla? ďakujem
    halúzka Prosím Ťa, ako si vyriešila/vyriešil tento problém? Tiež nie som si istá, ako to účtovať.
    halúzka Tiež mám presnú situáciu, ako si napísala/napísal.....
    Ak rozmýšľam správne, tak ak dobijem kartu v hotovosti, môžem účtovať o cenine VPD: 213/211 a následne cez ID, nakoľko mám daňový doklad o nákupe PHL: 501/213 + 343/213.
    Podľa zmluvy, by mala spoločnosť Slovnaft už vystaviť len doklad o poskyt.zľave, ktorá nám vyplýva zo zmluvy. Určite súčasťou faktúry bude nejaký prehľad o tankovaní, aby bolo zrejme, z čoho vychádzali pri výpočte zľavy.
    Tak?
      zbaliť

    Ako zaúčtujem úhradu cez palivovú kartu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.