Zavrieť

Porady

Dobrovoľne nezamestnaný - len čestné prehlásenie?

Ahojte,
robím daňové svojej známej, ktorá bola 01-02/2005 dobrovoľne nezamestnaná a potom až do konca roka bola zamestnaná. Poslala som ju do SP pre potvrdenie, že bola v tom čase nezamestnaná a oni jej nič nedali, že jej stačí napísať čestné prehlásenie, že nemala v tom čase žiadne príjmy.
Je to tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ano stačí jej napísať čestné prehlásenie, že v čase keď bola dobrovoľne nezamestnaná nemala žiadne príjmy.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Podľa mňa jej netreba ani čestné prehlásenie.
    Svojim podpisom v daň. priznaní podpisuje, že všetko uviedla správne.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Ja som bola teraz na daňovom úrade zaniesť daňové priznania a môj brat je dobrovolne nezamestnaný. A dala som čestné vyhlásenie, že nedosiahol žiadne príjmy okrem príjmov uvedených v daňovom priznaní. Úradníčka mi povedala, že dobre tak to má byť. Takže čestné prehlásenie bolo treba k tomu daňovému priznaniu.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Je na to viac názorov a ako tak pozerám aj iný kraj iný mrav. U nás tiež vyžadujú čestné prehlásenie. Bez neho mi odmietli zobrať DP. Myslím, že keď ho vystavíš, nič tým nepokazíš.

    cizo86 je offline (nepripojený) cizo86

    cizo86
    Bol som v období február a marec dobrovoľne nezamestnaný ale pracoval som na dohodu stačí mi tiež len čestné prehlásenie ako keby som nepracoval

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cizo86 Pozri príspevok
    Bol som v období február a marec dobrovoľne nezamestnaný ale pracoval som na dohodu stačí mi tiež len čestné prehlásenie ako keby som nepracoval
    Čo chceš čestne prehlásiť? Ak si mal príjmy z dohody, tak nemôžeš čestne prehlásiť, že si ich nemal, slovo čestné je odvodené od slova česť.

    Dobrovoľne nezamestnaný - len čestné prehlásenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.