Zavrieť

Porady

Odvody?

Dobrý deň, chcem sa opýtať jedna známa si založila živnosť, v tomto období je tehotná, živnosť nemôže prerušiť, trápi ju, kto bude, keď sa jej narodí dieťa platiť odvody. Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Ak bude poberať materské, väčšina povinností súvisiacich s platením odvodom bude počas poberania materského "pozastavená".
    Okrem toho (ak nebude poberať materské) predpokladám, že existuje ešte niekto, kto má "prsty" v tom tehotenstve a asi by mal v takom prípade aj dokázať pomôcť pri platení odvodov. Som naivný vo svojich predpokladoch?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ani sociálne ani zdravotné poistenie sa počas materskej a počas poberania rodičovského príspevku neplatí.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Chcem sa opýtať klient má staré resty rok 2001-2005(odvody) , ktoré uhradil v roku 2005
    cca. 35000,-Sk
    Môže si zaplatené odvody do SP uplatniť ako vydavokOZD za zdaň. obdobie 2005????
    Dikes,,,

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    te=Silkov]Chcem sa opýtať klient má staré resty rok 2001-2005(odvody) , ktoré uhradil v roku 2005
    cca. 35000,-Sk
    Môže si zaplatené odvody do SP uplatniť ako vydavokOZD za zdaň. obdobie 2005????
    Dikes,,,[/quote]

    Je to síce , ale môže zaplatené odvody do fondov v roku 2005 za predchádzajúce roky uplatniť vo výdavkoch 2005.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Vieš Zita minule ma dobrá známa zviezla, že píšem stále nové temy tak som použila podobný názov problému -Odvody
    Veľmi Ti ďakujem
    Silva

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Silkov
    Vieš Zita minule ma dobrá známa zviezla, že píšem stále nové temy tak som použila podobný názov problému -Odvody
    Veľmi Ti ďakujem
    Silva
    Silva, len sa pozri, koľko nových tém už máš založených. Starší poraďáci nemajú ani zďaleka toľko ako ty. A mimochodom aj takýmto problémom sa venuje mnoho tém, len treba trošku pohľadať.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Vyjadrila som sa Ti na súkromnu poštu, lebo také odpovede na prispevky aké tu prezentuješ vôbec nie sú prínosom pre túto poradu.
    Prečo asi bola zriadená schránka pre súkromné správy?.......
    Asi ma nútiš zmeniť si prezivku.
    Dík ..............

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.