Zavrieť

Porady

ešte ráz prosím Írsko

mám klienta ktorý ma živnosť v SR od roku 2003 a stále je aktívna. Od 11.5.2005 pracuje na zmluvu v Írsku.Poslal domov potvrdenie ktoré som dal preložiť. Za obdobie do 31.12.2005 mal hruby príjem v Írsku 30975,65 eur, poistne 1559,68 a daň 6895,88. Ale na potvrdení je kolonka "daňový dobropis" 2850,12 eur, ktoré aj dostal. Mám na DP odpočitať dobropis od zaplatenej dane v Írsku? Ak áno tak mu vyjde daň okolo 40000.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Do dane zaplatenej v Írsku nemôžeš započítať daň, ktorá mu bola v Írsku vrátená. Takže do DP podaného v SR uvedieš iba skutočne uhradenú daň. Žiaľ je to tak ako píšeš. Na jednej strane daňovníkovi vyhovuje, že mu daň v Írsku vrátili a na druhej strane to musí odviesť tu.

    tara05 je offline (nepripojený) tara05

    tara05
    Prosím Ťa, možeš sa pozrieť na tému: Práca na Slovensku + Irsko. Neviem preložiť tlačivo z Irska, možno mi budeš vedieť poradiť, ak máš také isté. Ďakujem

    ešte ráz prosím Írsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.