Zavrieť

Porady

Ako funguje ku kotlu na tuhe palivo boiler?

Zaujímalo by ma ako funguje boiler ku kotlu na tuhe palivo keď že mam kotol na drevo a kotol na ohrev vody je na plyn ,tak by som chcel ku kotlu na drevo pripojiť boiler na ohrev vody.Neviem ani ako sa vola taký kotol (predstavu mam tak sto litrový) ktorý nebude mať špirálu na elektriku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    No ale pozor ked nebude mať špirálu na elektriku tak budeš musieť kúriť v kotli aj celé leto, takže ja by som ti radil si kúpiť taký čo má aj špirálu alebo je aspon možnosť dodatočnej montáže
    Funguje to v skratke tak že voda z kotlového okruhu prechádza výmenníkom ktorý je v bojlery a tým ohrieva vodu v nom.
    Bojler len z výmenníkom bez elektrickej špirály sa volá nepriamoohrevný zásobník TUV. No a ten čo má aj elektrickú špirálu je kombinovaný bojler.
    Tie nepriamoohrevné majú výkonnejšie výmenníky ale mne by absencia toho elektrického ohrevu chýbala, predsa len nevieš čo sa môže stať a budeš bez teplej vody.
    Naposledy upravil Martin1310 : 05.12.13 at 21:26
    69Vlado Len že ja som nechcel zbytočne predražovať ten boiler špirálou lebo ako som písal na ohrev vody v lete mam plynový ohrievač ktorý je určite lacnejší pre ohrev ako elektrika,len som nevedel ako sa presne vola ten ako píšeš nepriamoohrevný zásobník.Tak že dík za radu.

    Ako funguje ku kotlu na tuhe palivo boiler?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.