Zavrieť

Porady

prosím, poraďte ci ma koberec nejakú hodnotu...mam ho po otcovi on ho dostal pri krste od nemcov v roku 1945

nepodporujem ani nepropagujem fašizmus ani nic ine som len zvedavy aku to ma cenu
Naposledy upravil babuska1 : 16.12.13 at 15:41
IMG_20131108_101904.jpg  
IMG_20131108_101849.jpg  
IMG_20131108_102015.jpg  
1/1
4 komentárov     zbaliť
Mila123 "koberec" bol niekde zavesený? nad oknom? na stene? či nad dverami?
babuska1 to neviem mozno ze ano ...ako ho mam ja tak som ho odlozil do skrine
lujza.j Skusim to preposlat mojmu chlapovi.....ten ma kolegu co je hentak "orientovany"mozno mu to nieco bude hovorit....
babuska1 dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Možno by si mohol poslať túto fotografiu na túto adresu, píšu, že majú bezplatné poradenstvo. Neskúšala som, ale snáď...

    http://www.dartesro.sk/?act=bezplatn...enstvo&lang=sk

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Myslím, že v Prahe je múzeum kobercov. Skús hľadať tým smerom, resp. starožitníctva, skôr české ako slovenské...

    Ale perzský to určite nebude. Podľa mňa je to niečo ako pletenina, normálne hladko-obratko... Na koberec to má dosť zvláštny tvar - skôr ako minizáves nad okno, dvere, výklenok - taký nemecký "firhang"... Firhangy boli totiž kedysi závesy či záclony.

    Ten hákový kríž uprostred - to je sila... Len aby to niekto nepovažoval nebodaj za skrytú propagáciu fašizmu a neboli z toho nepríjemnosti, bábuška... Ľudia sú dnes schopní všetkého...
    Naposledy upravil Oliwa : 16.12.13 at 12:33
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srska te je len taký decentný. vorhang - záclona. od karpatských nemcov odpočuté - firhang :-))
    Oliwa píš, jak očuješ... tak som to počula od mojej babičky, keď som bola ešte malá... Tak píšem, jak očujem...
    Inak mi je jasné, že "vor" je pred a prehlasované " hangen" je visieť...
    babuska1 ma to rozmery 146x36cm taky menši koberec ...a skor je tkaný ako pletený
    korela Gobelín.
      zbaliť

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Mam rad vsetko, co je starsie ako ja. Toto je tiez jedna z veci, ktora splna tieto kriteria. Krute, ale pravdive pre teba : hodnotu to ma len pre toho, kto obdivuje ten znak a obdobie v ktorom bol vytvoreny. Ak by to bol rovnaky znak na tkanine z ineho storocia ( lokalita Cina, Tibet ) je to o inom. Za hlavne posolstvo povazuj, ze si medzi nami a bud rada, ze tvoj APA a GROSSELTERN neskoncili v prestupnom lagri v Seredi a potom na Sibiri
    Vela nasincov aj bez takehoto obdarovania tam skoncili
    Naposledy upravil felix1 : 16.12.13 at 22:55

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Mne to pripadá skôr (tvarovo aj tými úchytkami na zavesenie) ako "záves" aký sa kedysi vešal k divánom. Mala to - alebo čosi podobné - moja babka zavesené na stene. V kuchyni diván na príležitostné poležanie si a na stene zavesené čosi podobné, len iný vzor. bežne čo si pamätám z detstva tam bola krajinka s jeleňom a susedia mali také že jeleň bol pri železnici. Babka jeleňa nemala a my sme po ňom ako deti strašne túžili. Toto podľa mňa má plniť skôr tento účel - koberec to nebude...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Môj názor :
    Cenu to má pre Teba, lebo je to pamiatka po otcovi.
    (A možno ešte pre nejakého nácka, kvoli tej svastike.)
    buchač Súhlas ...

    Inak je to len kus pleteniny , do ktorej sa s radosťou mole zažerú .
    Oliwa Ak si na tom nezgustli doteraz za tých 68 rokov...Tak tým dnešným to asi chutiť nebude - už ani tie mole nie sú to, čo bývali kedysi... Lebo kúsok je to zachovalý, to treba uznať. Čo dnes vyrobené vydrží toľko?

    prosím, poraďte ci ma koberec nejakú hodnotu...mam ho po otcovi on ho dostal pri krste od nemcov v roku 1945

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.