Zavrieť

Porady

Predĺženie dohody o pracovnej činnosti

Dobrý deň,chcel by som poprosiť o radu. Koľkokrát je možné predĺžiť dohodu o pracovnej činnosti? Zamestnanec pracoval na DoPČ od 1.11.2013 do 31.12.2013. Zmenou DoPČ mu táto bola predĺžená do 31.12.2014. Je tento postup správny? Bude po tomto dátume možné jej opätovné predĺženie(bez prerušenia)? Ďakujem.
Mila123 inak je v legislatívnom procese zmena zákona o soc. poistení a aj ZP....
novelizácia - každá dohoda musí byť ukončená k 31 12, ale ktorého roka, to bude ešte schváľovať v parlamente......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na dobu určitú alebo neurčitú. V ZP nie je stanovené koľkokrát sa môže predlžovať, resp. ukončiť starú a uzatvoriť novú.
    juraj56 Ďakujem.

    janka27 je offline (nepripojený) janka27

    janka27
    Na DoVP, DoPČ alebo DoBPŠ sa nevzťahuje ustanovenie o zmene podmienok pracovnej zmluvy, to sa týka len PZ, takže tieto dohody nie je možné predlžovať. Jedna dohoda skončí a uzatvorí sa nová.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirhu Včera som bola na školení, a bolo povedané, že sa môže predĺžiť/zmeniť dodatkom....
    Mila123 osobne som bola na školení s J.Mihálom, tiež vravel, že predĺžiť sa dá...v ZP nie je zákaz predĺženia, žiaden limit, proste nič.....
    janka27 Ak hovoríte, že to tak je... Prečítajte si § 223 ods. 2 Zákonníka práce, ktoré ustanovenia zo Zákonníka práce sa vzťahujú na dohody! Je tam uvedený aj § 54 ZP? Nie je. Logika veci mi teda hovorí, že obsah dohody teda nemôžem zmeniť podľa § 54. A druhá vec je tá, že § 54 je v znení, ktoré sa vzťahuje na obsah zmeny PRACOVNEJ ZMLUVY. Keby tam bolo napísane, že pracovnoprávneho vzťahu, to už by bola iná vec, vtedy by to bolo možné. Alebo ďalšie ustanovenie Zákonníka práce... § 75 - zápočtový list. Tiež sa viaže len na PRACOVNÝ POMER, preto nemáme povinnosť vystavovať aj pre dohodárov zápočtový list.
    Treba si vždy doslovne prečítať príslušný paragraf.
    Mila123 zadám otázku do Draka....
    viacerí ti tu odporujú, napriek tomu???......
      zbaliť

    Predĺženie dohody o pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.