Zavrieť

Porady

Na akú sumu náhrady mzdy za jeden deň dovolenky mám nárok, ak by som mal v deň čerpania dovolenky odpracovať 11,5 hodiny?

Dobrý deň,
Prosím poradiť s nasledujúcou otázkou.

Som odmeňovaný v zmysle ZP za odpracované hodiny ( tzv hodinová mzda) mám uzatrvorenú riadnu pracovnu zmluvu na dobu neurčitú a som zaradený do nepretržitej prevádzky a pracujem výlučne v 12 hodinových pracovných zmenách vratane sobôt, nediel a sviatkov.

Pri čerpaní dovolenky mi zamestnávateľ za vyčerpanú dovolenku prepláca náhradu mzdy za jeden deň vyčerpanej dovolenky 8 hodín namiesto 12 hodín. Na akú sumu náhrady mzdy za jeden deň dovolenky mám nárok, ak by som mal v deň čerpania dovolenky odpracovať 11,5 hodiny?

Potom pri čerpaní napr. 10 dni riadnej dovolenky, mám do fondu pracovneho casu započítaných 80 hodin namiesto 120 hodin a tak musím odrobiť ďalšie zmeny naviac, aby som naplnil fond pracovného času, alebo je mi udelených viac dní dovolenky ako som si žiadal. Je to zo strany zamestnávateľa správny postup?. Ktoré predpisy stanovujú preplácanie náhrady mzdy za vyčerpanú dovolenku mám na mysli hlavne prepocet hodin k fondu pracovneho casu?

Ďakujem
Peter
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Kolko máš rokov ? Aký nárok na dovolnku (v dňoch) máš uvádzaný na výplatnej páske ?
petersa mam narok na 5 tyzdnov dovolenky
veronikasad Doplň aj dni. V tvojom prípade ide o nerovnomerne rozdelený pracovný čas, preto zamestnávatel mal urobiť prepočet dovolenky podľa pracovného kalendára. Nemôžeš si uplatňovať 25 dní *12 hod.Ak by ti preplácal 12 hod./deň, nárok na dni bude podstatne nižší ako 25.dní
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Na akú sumu náhrady mzdy za jeden deň dovolenky mám nárok, ak by som mal v deň čerpania dovolenky odpracovať 11,5 hodiny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.