Zavrieť

Porady

Odpisy - Klimazon

Ahojte, vie mi niekto poradiť, do ktorej odpis. skupiny a pod ktoré JKV treba zaradiť prístroj KLIMAZON (prístroj pre urýchlenie farbenia vlasov v kader. salóne). Prevzala som účto, kde bol tento stroj zakúpený v r.2003 za 51.000,- a pri obstaraní bol zaradený do 1. OS, číslo JKV na karte nie je uvedené vôbec, odpisy za r.2003 a 2004 boli uplatňované. Myslím si, že by to malo spadať do 2. OS, v 1. som nič podobné nenašla. Ako mám teda postupovať, prosím, ďalej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Poraďáci, prosííííím, súri ma čas, musím už vypísať DP, to nikto neúčtujete kaderníčky?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Účtujeme aj kaderníčky, ale ony si nakupujú také prístroje do 30.000,- Sk . :-)))))

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Dada
    Účtujeme aj kaderníčky, ale ony si nakupujú také prístroje do 30.000,- Sk . :-)))))
    no a ako mám teda postupovať, ak si myslím, že to moje predchodkyne zle zaradili do skupiny a malo by sa to odpisovať 6 a nie 4 roky?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Najprv si to over, či skutočne to má byť na 6 rokov. A potom treba vykonať nápravu. :-)

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ak ti to pomôže, tak ja som tiež preberala účtovníctvo ešte v roku 2003 a tam mali klimazon zakúpený v roku 2001 a zaradili do I. odpisovej skupiny.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ormika
    Ak ti to pomôže, tak ja som tiež preberala účtovníctvo ešte v roku 2003 a tam mali klimazon zakúpený v roku 2001 a zaradili do I. odpisovej skupiny.
    dadka, a nevieš náhodou, aký kód JKV uviedli na karte IM?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    petovsan
    dadka, a nevieš náhodou, aký kód JKV uviedli na karte IM?
    Ormiky sa pýtaj. Ona to mala.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ďakujem všetkým za Vašu snahu, už som sa konečne dopátrala výsledku, je to predsa len 2. odpis. skupina = JKV 29.56.25 - Zariadenia pre holičstvá a kaderníctva (mám to potvrdené od kontrolórky z DÚ). Teraz mám dilemu, ako postupovať ďalej. Ja teda uplatním za r.2005 (=3. rok odpisovania) odpisy ako v 2. OS, čiže zrýchlené, rozpočítané na 6 rokov, ale vlastne 5. a 6. rokom už asi nebudem mať z čoho odpisovať. Asi mám 2 možnosti: 1/ poradím mojej klientke, nech požiada predchádzajúcu účt.firmu, aby jej vypracovala dodatočné DP za r.2003 a 2004 a môžem v ďalších rokoch pokračovať v odpisovaní, alebo 2/ uplatním v r. 2006 a 2007 odpisy podľa toho ako budú vychádzať v 2. OS, ale len do výšky celkovej obstarávacej ceny. Čo Vy na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.