Zavrieť

Porady

Platba dph pre obchodnika

Dobry den
Chcem sa poradit ohladom platby DPH pre obchodnika. Zda sa mi ze mi uctuje 2xdph a neviem ci je to ok, alebo ci sa to uctuje takto.
O co ide:
objednali sme si u jednej firmy dvere. dostali sme fakturu na sumu a zaplatili sme zalohovu fakturu. Po nespokojnosti so sluzbou sme sa s firmou dohodli na zlave 20%
doslai sme fakturu takto vid priloha:

cize v jednmotlivych polozklach mame cenu bez DPH a potom na to da obchodnik DPH a nasledne po zcitani celej sumy s DPH na to nahodi opat DPH 20%
prosim Vas mozno sa mylim, ale zaujima ma, ci si nahodou obchodnik neuctuje dph 2x a zbytocne platim ja 2x dph. cize vyssiu sumu.
dakujem
alex
Naposledy upravil alex udvardy : 10.01.14 at 12:29
faktura.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fa je správne vyhotovená. Je tam odpočet platenej zálohy, aj odpočet dph, a rovnako uplatnená zľava s dph..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alex udvardy dakujem..tomu rozumiem. ale mne to pripada akoby sme dostali 2x dph..pretoze v rozpise je uz zauctovana dph a potom je napisane ze clkova suma bez dph/ako tomu mam rozumiet, ked vyssie v rozpise je naskor jednotkova suma bez dph a potom je uz napisana clkova suma s dph a ukazane ze zaklad pre DPH/ nevyznam sa a pride mi to ze je uctovana 2x dph
    kn-alka je to dobre, spočítaj 3 sumy v stlpci spolu bez DPH, vyjde ti tých 238,-, a ked spočítaš sumu v poslednom stlpci vyjde ti tých 285,60.... čo sa ti nezdá?
    Andrej13 skús si to najprv prepočítať.
    alex udvardy jeeej vyborne,,toto som potrebovala ja uz mam ktej firme dake predsudky hned ako ich vidim.dakujem este raz
    alex udvardy dakuejm esteraz.uz to vidim. ja uz som velmi zaujata voci tejto firme tak vsede vidim problemy.este raz dakujem za upokojenie
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    No tak si spočítaj jednotlivé položky, či je 238 cena bez DPH alebo s DPH.
    alex udvardy dakujemuz som si to zpocitala a rozumiem

    Platba dph pre obchodnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.