Zavrieť

Porady

Registrácia v ČR

Prosím, pomôžte mi:

FO, platca DPH na Slovensku, vykonáva zváračské práce na nehnuteľnosti pre českú firmu platcu DPH v ČR. Fakturovali sme to doteraz bez DPH. Kedy sa musí slovenský ponikateľ registrovať ako platca DPH v Čechách?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Ja viem, že všetci teraz "makáte" na dani z príjmov, ale skúste mi, prosím, poradiť aj s DPH.

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Myslím, že sa nemusíte registrovať v Čechác, iba v tom prípade ak by ste práce vykonávali pre čekého neplátcu alebo by ste si vytvorili v Čechách nejaký medzisklad svojho tovaru , ale to asi pri zváračských prácach nie je .

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    danielko
    Prosím, pomôžte mi:

    FO, platca DPH na Slovensku, vykonáva zváračské práce na nehnuteľnosti pre českú firmu platcu DPH v ČR. Fakturovali sme to doteraz bez DPH. Kedy sa musí slovenský ponikateľ registrovať ako platca DPH v Čechách?
    Ak budete robiť tie práce pre pre FO tak určite ano. Ak pre neplatiteľa podnikateľa o tom sa tu vedie diskusia práve, nie s rovnakými názormi- to si najlepšie zistíte na českom DU.To vám vyplynie z českého zákona.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    danielko
    Prosím, pomôžte mi:

    FO, platca DPH na Slovensku, vykonáva zváračské práce na nehnuteľnosti pre českú firmu platcu DPH v ČR. Fakturovali sme to doteraz bez DPH. Kedy sa musí slovenský ponikateľ registrovať ako platca DPH v Čechách?
    Ešte to doplním, keďže som si prečítala český zákon kôli téme:
    http://www.porada.sk/t23277-fa-za-sl...nej-k-dph.html

    Mne z toho vychádza:
    Robíte službu podľa §15/2. Miesto dodania česko.
    V českom zákone je to § 10/1
    1) Za místo plnění při poskytnutí služby vztahující se k nemovitosti, včetně služby realitní kanceláře, odhadce nebo služby architekta a stavebního dozoru, se považuje místo, kde se nemovitost nachází.

    No a podľa § 108 sa v prípade neplátcu vzťahuje na vás povinnosť zaregistrovať sa:
    §94(11) Osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, nebo zahraniční osoba povinná k dani, která uskuteční plnění s místem plnění v tuzemsku a je osobou povinnou přiznat a zaplatit daň z tohoto plnění podle § 108, se stává plátcem dnem uskutečnění tohoto plnění.
    § 108 povinná platiť daň je:
    i) osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která poskytuje služby uvedené v § 10 odst. 1, 2, 4, 5, 12 a 13 nebo dodává zboží podle § 13 odst. 9 s místem plnění v tuzemsku osobě, která není plátcem ani osobou identifikovanou k dani, případně uskutečňuje jinou ekonomickou činnost v tuzemsku,
    f) plátce nebo osoba identifikovaná k dani, kterým jsou poskytnuty služby podle § 10 odst. 1, 2, 4, 5, 9, 12 a 13 s místem plnění v tuzemsku osobou registrovanou k dani v jiném členském státě nebo zahraniční osobou povinnou k dani,
    Len na plátcu sa prenáša v česku v tomto prípade DP, v prípade neplátcu aFO sa musí slovák zaregistrovať

    taký je môj názor.
    Doporučujem preveriť na DU.




    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Ak slovenská firma platiteľ DPH dodá stavebné práce v Česku platiteľovi DPH a zároveň premiestni aj stavebný materiál zo Slovenska do Česka , pričom nemá v Česku organizačnú zložku vzniká v tomto prípade nejaká povinnosť našej firme, alebo stačí vyhotoviť faktúru v objeme celkových prác včetne materiálu v cene bez DPH a tým sú všetky povinnosti vyplývajúce zo zákona o DPH splnené?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    3/1/b)
    ESTER
    Ak slovenská firma platiteľ DPH dodá stavebné práce v Česku platiteľovi DPH a zároveň premiestni aj stavebný materiál zo Slovenska do Česka , pričom nemá v Česku organizačnú zložku vzniká v tomto prípade nejaká povinnosť našej firme, alebo stačí vyhotoviť faktúru v objeme celkových prác včetne materiálu v cene bez DPH a tým sú všetky povinnosti vyplývajúce zo zákona o DPH splnené?
    Ste v §13/1/b) takže miesto dodania je česko. Fakturujete bez DPH.

    §7
    3) Pokud je dodání zboží spojeno s jeho instalací nebo montáží osobou, která zboží dodává, nebo jí zmocněnou třetí osobou, za místo plnění se považuje místo, kde je zboží instalováno nebo smontováno.

    §13 (8) Při dodání zboží s instalací nebo montáží podle § 7 odst. 3 zahraniční osobou povinnou k dani nebo osobou registrovanou k dani v jiném členském státě, která nemá v tuzemsku sídlo, místo podnikání nebo provozovnu, plátci nebo osobě identifikované k dani, je osoba, pro kterou je uskutečněno dodání zboží s instalací nebo montáží, povinna daň přiznat a zaplatit podle § 108, pokud je místo plnění v tuzemsku.

    Takže splnené.

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Nám sa situácia ešte trošku viac zamotala:
    Vykonávame zváračské práce v zahraničí - v Poľsku, odberateľom je slovenská firmu, platca DPH na Slovensku, ktorá bude fakturovať tieto práce ďalej poľskej firme - platcovi DPH v Poľsku.

    Prosím Vás, skúste mi poradiť, ako máme vystaviť faktúru pre slovenskú firmu: s DPH alebo bez DPH?

    Ďakujem.

    Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

    Vanesa34
    Dobrý deň. Je povinný registrovať sa v CZ slovenský platca DPH, keď prenajíma stroje českej firme na stavbe v CZ? Okrem príjmov zo živnosti-prenájom je aj zamestnaný. Vopred ďakujem.

    thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

    thalia13
    ahojte poradáci

    je tu niekto kto má skúsenosti s regisráciu pre DPH v čechách? Potrebovala by som poradiť čo všetko k tomu potrebujeme, prípadne kde hladať info.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Ja som robila registráciu v ČR pred dvoma rokmi a stále sme českými platcami. Zavolaj si na Finanční úrad Praha 1 (napíš mi cez ss a pošlem ti aj tel. číslo), zasielala som tam overený výpis z OR, overenú kartičku DIČ a DIČ SK, musíte mať v ČR adresu na doručovanie a prikladá sa ešte žiadosť k registrácii. Všetky tlačivá aj zákon nájdeš na stránkach finančního úradu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.