Zavrieť

Porady

dovolenka

Veronikad ste tu?alebo niekto iny mi poradi?kolko dovolenky zo zakona mi vznikne pocas Ma.dovolenky ,tvrdia mi ,ze nemam narok.ja som si ista,ze narok mam.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dovolenku je potrebne prepocitat v kazdom roku zvlast.
    Kazdopadnecas MD sa pre vypocet dovolenky pocita ako odpracovana doba, cas PN, RD ale uz nie.
    Na presny vypocet treba presny cas nastupu a skoncenia MD, RD aj cas vsetkych PN v roku nastupu a v roku navratu spat do prace po RD, popripade trvanie PP.
    Spocitavaju sa potom csetky Po-Pia pocas PN a RD a ak je tych viac ka o100, tak sa rocny narok na dovolenku krati o 1/12 za prvych 100 dni a o dalsiu 1/12 za kazdych dalsich 21 dni.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petra Straková nastup na MD bol 21.12 2010...........a rodicovsky zacal 15.8.2011.....
    Petra Straková ide o to,ze si ju chcem dat preplatit a dat vypoved ....a ist na podporu
    Petra Straková vymeriavaci zaklad mam 259 neviem ci to rozhoduje a jak.....cize dovolenka preplatena nijak nezavazi?
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dni na MD sa na účely nároku na D považujú za odpracované, takže nárok za ne vzniká.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Materská dovolenka sa považuje za odpracovanú dobu a v roku 2011 trvala viac ako 60 prac.dní, preto ti vznikol nárok na dovolenku za kal.rok, ktorú bude zamestnávatel krátiť z titulu rod. dovolenky - za prvých 100 prac.dní (vrátane sviatkov) o 1/12 ročného nároku, za každých ďalších celých 21 prac. dní o ďalšiu jednu 1/12 ročného nároku.

    V tvojom prípade - rodičovská dovolenka trvala rovných 100 prac.dní (vrátane sviatkov), teda zamestnávatel ti bude krátiť nárok na dovolenku o 1/12 a musí ti preplatiť 11/12 ročného nároku, čo pri základnej výmere 4 kal.týždne je 18, resp. 18,5 dňa. Ak máš odpracovaných 15 rokov, bude to pomerná časť z 5 kal. týždňov.
    19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petra Straková dakujem....a po skonceni podpori mozem ziadat o predlzenie RD do 6 r.dietata?
    veronikasad Pokial si to zdravotný stav dieťaťa bude vyžadovať - ano. Ale v tomto prípade sa nejedná o predlženie rodičovskej dovolenky, ale vyplácanie rod.príspevku z Úradu práce.
    Petra Straková ano samozrejme ak mi schvalia........ked mi neschvalia o predlzenie ale neplatenej RD nemozem?na kolko momentalne zdravotny stav je zly o pol roka neviem .....bodaj by sa zlepsil
    veronikasad Neviem koho chceš žiadať, keď pracovný pomer trvať nebude. Na ZP aj SP sa po skončení evidencie prihlásiš ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku a platitelom zdravotného a dôchodkového poistenia bude štát. Nie som si istá či počas evidencie na UP sa musíš z dôchodkového poistenia - ako osoba starajúca sa o dieťa - odhlásiť
    Petra Straková ano tak odhlasit z uradu prace a prihlasit na SP a v zdravotnej ako osoba starajuca o dieta do 6r o neplatenu predlzenu RD
    Petra Straková ovsem ak mi neschvalia platenu na kolko momentalne je zdravstav zly uz rok......a nelepsi ,ale horsi sa
    Petra Straková Dobry den Veronika pri vyplateny tej dovolenky atd co ste mi napisali tam je dvolezity aj plat aky mi napise?
    Petra Straková alebo tak neviete mi povedat priblizne kolko musi odviezt zamestavatel za mna ,ked si dam preplatit dovolenku atd?
    Petra Straková doniesol mi ukazat papier kde ma odvadzat 335e uhrada zdravotna,uhrada socialna,a dan...sedi to?tak priblizne to vychadza?ked to urobil tak ako sme mi radila?chcemsa uistit neverim jej
    veronikasad Petra, vypočítala som ti nárok na dovolenku. Viac ti pomôcť - bez toho aby som videla výplatnä pásku - neviem. Pri výpočte mzdy a odvodov treba dodržiavať mzdové predpisy.
    Petra Straková vymeriavaci zaklad tu mam 259,66 dufam ze to je dobre urobene,a mam 26dni dovolenky jeden den cerpany cize 25
    Petra Straková dobry den Veronikad viete mi povedaat kolko vynde podpora pri preplateni 26dni dovolenky?
    veronikasad Petra, nemám zázračnú gulu, neviem ako máš urobenú poslednú výplatu
    Petra Straková nebrie sa do uvahy ta preplatena dovolenka?
    Petra Straková Dobry vecer ak mi denny vymeriavaci zaklad presiahne maximum budu mi pocitat z max.vymer.zakladu podporu?
    veronikasad Petra, max. vymer.základ dosiahneš v prípade, ak budeš mať jeden deň dovolenky vyčerpaný a ostatnú preplatenú. Účtovníčka firmy však musí poznať oznamovacie povinnosti voči zdravotnej a sociálnej poisťovni a správne vypočítať mzdu. Denný vymeriavací základ pri správnom výpočte nemôže presiahnuť maximum.
    Petra Straková ano tak mam prislo mi rozhodnutie a nieco tam presahuje denny vym.zaklad nerozumiem tomu
    veronikasad Denný vymeriavací základ nie je zhodný s max. vymer.základom - ak píšeš o rozhodnutí zo SP o výške dávky v nezamestnanosti. Akú tam máš sumu ?
    Petra Straková nemam sumu len deny zaklad nieco okolo 120e nemozem ten papier najst malujeme....ale mam jeden den cerpany dovolenky a 26preplatene ....jelen som s toho kolko vlastne dostanem a pise este nieco 50%
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.