Zavrieť

Porady

Mam narok na matersku dovolenku?

Dna 10.5.2011 som nastupila na prvu matersku dovolenku. Prve dieta sa mi narodilo 12.6.2011. Teraz som poberatelkou rodicovskeho prispevku a zaroven som tehotna s datumom porodu 10.7.2014. Pred nastupom na MD som bola zamestnana na TPP, ktory stale trva. Chcem sa opytat, ci mam narok na matersku dovolenku aj pri druhom dietati a ci mi bude vypocitana z ptalu, ktory som mala v zamestnani este pred nastupom na prvu MD. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kedze PP stale trva, narok na materske ti vznikne.
    Vypocet bude bud zo mzdy, co si mala na vypocet na prvu matesku alebo z pravdepodobnej mzdy, ktoru by si dosiahla, keby si pracovala na povodnom mieste (cize moze byt aj vyhodnejsia, ak zastupujuca osoba mala medzitym zdvihnuty plat)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aaak Dakujem! Cize narok na MD mi vznikne aj napriek tomu, ze druhe dieta porodim az po dovrseni 3 rokov prveho dietata? A ak osoba, ktora ma zastupuje ma nizsi plat? Moze sa mi materska zhorsit na zaklade toho?
    aaak Samozrejme myslim narok na vyplacanie materskeho. (pripomienka od Chobot).
    veronikasad Ak máš rizikové tehotenstvo, požiadaj písomne zamestnávatela mesiac pred dovršením 3 rokov veku dieťaťa o skončenie rodičovskej dovolenky a nastúp nasledujúcim dňom na PN-ku, ktorá bude trvať až do nástupu na ďalšiu materskú dovolenku.
    aaak Ked rizikove nemam, tak co? Nebudem mat narok?
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ja len chcem upozorniť na správnu terminológiu - treba rozlišovať medzi materskou dovolenkou a príspevkom v materstve. Na materskú dovolenku je vždy nárok, na príspevok v materstve možno nemusí byť vždy.

    Pozri si túto tému:

    http://www.porada.sk/t90596-rodicovs...-odstupne.html
    aaak ano, myslim vyplacanie materskeho prispevku!

    Mam narok na matersku dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.