Zavrieť

Porady

oprava mzdy

prosím Vás v auguste boli zo mzdy zrazené odvody, u jedného zamestnanca sme zistili, že je zťp čiže do zp mali byť znížené odvody, ako by som to mala riešiť, keď už mzda bola vyplatená a odvody zaplatené v normálnej výške.
ja by som to chcela riešiť tak, že vstupim do mzdy augustovej opravím znížený odvod, zašlem opravné výkazy, zamestnancovi doplatím 3,43 v decembrovej mzde 3,43 a v zp zaplatím o 3,43 a 8,57 menej ako má byť, nakoľko to bolo zaplatené v augustových odvodoch, môžem to tak urobiť?
Naposledy upravil sybila3 : 15.01.14 at 14:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Aj ja by som to takto urobila. Akurát v tej poisťovni by som si preverila, či to môžem tak urobiť, že pošlem menej aby potom z toho nemali nepríjemnosti. Ale myslím, že sa to tak robí.
    sybila3 ved v auguste mali o to viacej zaplatené, ale teraz ako to urobiť v praxi, čiže by som opravila augustovú mzdu ako by mala byť so zníženými odvodmi, priložím k pôvodnému výplatnému lístku. pošlem opravný výkaz do zdravotnej a vyplatím mu decembrovú mzdu + 3,43 z augustovej neviem či to mám dať aj do decembrovej pásky ale asi nie keď bude opravená augustová, len uhradím 3,43 čo mi ostanú visieť v augustovom záväzku. ď
    sybila3 ešte prosím Vás aké staré má byť potvrdenie zo sociálky, že zamestnanec je zťp? poslal mi z r. 2008? ale v zdravotnej mi vyskočilo, že má mať znížené odvody, čo ak nedoručí potvrdenie aj tak mu mám rátať znížené odvody, lebo inak mi do zp neberie výkaz? dík

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak sa jedná iba o poistné do ZP, ak ich neopravíš, ZP ich opraví v RZZP, preplatok poistencovi po zdanení vráti a Vám ako zamestnávateľovi tiež vráti (nebudú zdanené).....
    je to riešenie, aby ste nemuseli krkolomne niečo odpočítavať a potom zdaňovať.....
    a ešte overiť v jeho ZP, či má ako poistenec ŤZP nahlásené.....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sybila3 nahlásené určite má, lebo som to zistila až po spracovaní augustovej mzdy, kde mi vo všzp vyskočil chybový protokol a že zamestnanec má mať znížené odvody a potom som začala pátrať, ale môže zp takto diktovať zamestnávateľovi, keď zamestnanec nie je schopný doručiť potvrdenie o zťp, dnes doručil staré z r. 2008, neviem, či to je platné, ale zas opraviť ma núti úrad práce nakoľko tam zamestnávateľ poberá refundáciu odvodov...........takže ako staré by malo byť potvrdenie? ďakujem
    Mila123 myslím si.......potvrdenie môže byť z čias aj Márie Terézie....
    preukaz ŤZP sa vydáva na dobu neurčitú, bez obmedzenia,
    sybila3 ok, díky mám to pripravené idem opraviť
    Mila123 som iného názoru, ale keď myslíš.....
    sybila3 v čom iného názoru
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.