Zavrieť

Porady

Auto z Nemecka ako ďalej?

Kúpili sme auto z Nemecka od predajcu, ktorý mi však vystavil dve faktúry - jednu na cenu auta bez dane a jednu kde je vyčíslená len daň, zaplatili sme mu to celé aj s daňou. Majiteľ mi povedal, že oni nám daň vrátia - ibaže mi už nevedel povedať ako, lebo vraj v Nemecku sa menili zákony a musia to robiť takto.
Ale čo s tým mám robiť ja? Pôjde mi to celé do obstarávacej ceny a celé to samozdaním alebo len tú jednu faktúru?
Nevie niekto ako mi daná nemecká firma daň vráti?
Nakoľko má viac ako 6000km a viac ako 6m, tak ho beriem čo sa týka zákona o DPH ako ojazdené.
Stále ma však strašia tie dve faktúry.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    mám zákazníka, ktorý kúpil a zaplatil plnú sumu v Nemecku a asi po mesiaci a pol mu daň vrátili na účet, musel zadokladopvať vývoz auta alebo niečo také....
    do DPH ide cena bez dane a urobí sa samozdanenie.... odpisuje sa cena bez DPH
    Katarina5555 ďakujem, my sme to platili dopredu a teda celú sumu mám na 314, taktúry mi prišli neskôr, jednu som zaúčtovala na 042 a kam mám zaúčtovať druhú fa - tú ich daň do doby dokiaľ mi to vrátia?
    JAJA11 ja som to účtovala v jednoduchom účtovníctve, nad účtami som nemusela uvažovať, ale asi nechať na 314, kým sa nevrátia.....

    Auto z Nemecka ako ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.