Zavrieť

Porady

Zivnost len 18 dni, co s odvodmi?-prosim o radu

ahojte poradaci,

prosim Vas o radu, citala som dost prispevkov, no konkretne tento pripad som nenasla.

Mam zivnostnika, ktory podnikal len 18 dni, potom zacal podnikat ako konatel s.r.o.

Mam uctovat len do 18.1.?
Co s odvodmi? Ked zaplati odvody az 21.1.205 za mesiac januar 2005, tie uz nemozem zapocitat do vydavkov?
A este 1 otazka, ucet - podnikatelsky zrusil az 2.3., uctujem o nom do tohto datumu alebo len do 18.1.?
Prosiiiiiiiiiiim, pomozte niekto, kto mate skusenosti. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vranska
    ahojte poradaci,

    prosim Vas o radu, citala som dost prispevkov, no konkretne tento pripad som nenasla.

    Mam zivnostnika, ktory podnikal len 18 dni, potom zacal podnikat ako konatel s.r.o.

    Mam uctovat len do 18.1.?
    Co s odvodmi? Ked zaplati odvody az 21.1.205 za mesiac januar 2005, tie uz nemozem zapocitat do vydavkov?
    A este 1 otazka, ucet - podnikatelsky zrusil az 2.3., uctujem o nom do tohto datumu alebo len do 18.1.?
    Prosiiiiiiiiiiim, pomozte niekto, kto mate skusenosti. Dakujem.
    K 18.1.2005 zhotovíš mimoriadnu účtovnú uzávierku .Vo výkazoch uvedieš dátum od 1.1.2005 do 18.1.2005

    Ostatné vysporiadaš v DP cez riadok 40 a 41 .
    Naposledy upravil Zita5 : 26.03.06 at 07:41

    vranska je offline (nepripojený) vranska

    vranska
    Ako to myslis, ostatne? Tie odvody? alebo ten ucet v Banke?

    Vsak ked ja robim priznanie FO, tak ho robim za cely rok, alebo sa mylim, vsak v priebehu roka mi este dosla 1 uhada faktury, ktoru planujem do DP FO zahrnut, alebo postupujem nespravne.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vranska
    Ako to myslis, ostatne? Tie odvody? alebo ten ucet v Banke?

    Vsak ked ja robim priznanie FO, tak ho robim za cely rok, alebo sa mylim, vsak v priebehu roka mi este dosla 1 uhada faktury, ktoru planujem do DP FO zahrnut, alebo postupujem nespravne.
    Áno DP robíš za celý rok, ale Tvoje príjmy a výdavky uzavrieš dňom 18.1.2005 a ostatné čo príde po tomto termíne uvádzaš v DP v riadku 4O položky zvyšujúce ZD a 41 položky znižujúce ZD podľa § 17 .Pozri zákon o dani z príjmu .

    vranska je offline (nepripojený) vranska

    vranska
    nehnevaj sa, ale asi mi nedochadza,

    ja do r.40,41 zahrniem len pohladavku, ktora mi prisla v marci.

    Odvody nie, tie by som uz nemala nahodou povazovat za dobrovolne platby?
    Do riadku 40, 41 mam zhrnut aj bankove poplatky a uroky, kym nezrusil ucet?

    Fakt neviem, co s tym, prepac. Mozes mi to dat na konkr. priklade?

    Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vranska
    nehnevaj sa, ale asi mi nedochadza,

    ja do r.40,41 zahrniem len pohladavku, ktora mi prisla v marci.

    Odvody nie, tie by som uz nemala nahodou povazovat za dobrovolne platby?
    Do riadku 40, 41 mam zhrnut aj bankove poplatky a uroky, kym nezrusil ucet?

    Fakt neviem, co s tym, prepac. Mozes mi to dat na konkr. priklade?

    Dakujem
    Vzhaľdom k tomu , že obdobie od 18.1.2005 sa už nepovažuje za obdobie podnikania tak platby do fondov + bankové poplatky zahrnieš do položiek znižujúcich ZD + neuhradené záväzky , ktoré mu zostali ku dňu zrušenia živnosti .

    Úroky uviedieš VII.Oddiel príjem z kapitálového majetku .

    Do položiek zvyšujúcich ZD uvedieš neuhradené pohľadávky + zásoby na sklade ak má .

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Prosím Vás, ja mám zase opačný prípad- brat začal podnikať až v apríli2005 ako finančný poradca, sprostredkovateľ DDP...
    Príjmy má však aj do začiatku podnikania a to dosť vysoké, aj nejaké výdavky- školenia a tak...
    Prosím potvrďte mi, či rozmýšľam správne- do dátumu začatia podnikania dám preukázateľné príjmy do r.8 podľa par.1 ods.2 písm.d, tiež výdavky, ale len preukázateľné, nakoľko výdavky z podnikania budú tiež preukázateľné, nie paušálne- z podnikania mu vychádza strata.
    Školenia, čo mal ako ešte nepodnikateľ môžem dať do výdavkov len doklady za ubytovanie a dopravu, diety nie.
    No a ďalej- v tomto prípade sa ma riadky 40 a 41 DP netýkajú....
    Správne?
    Ďakujem za všetky odozvy

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Neviem aké príjmy mal do začiatku podnikania, ale ak sa nedajú považovať za zriaďovacie výdavky /školenia by také mohli byť/ tak nech si ich uvedie ako ostatné príjmy.
    cestovné náhrady - v roku 2005 si môže dať aj diety.
    Príjmy peukázateľné, výdavky tak alebo tak.... ako je výhodnejšie. Môžu byť aj paušálne.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Lidka, asi som to nenapísala dosť zrozumiteľne-
    príjmy do začiatku živnosti sú tiež za sprostredkovanie rôznych poistení a DDP- od apríla si na túto činnosť otvoril živnosť.
    Tie diety- ako podnikateľovi som mu ich samozrejme dala, ale kým začal podnikať, tiež chodil na školenia- tu sa mu obávam dať ku ubytovaniu a cestovnému aj diety.
    A k tým paušálnym výdavkom- mám pocit, že nemôžem kombinovať v par.6 paušálne výdavky z preukázateľnými. Zo živnosti jednoznačne mi je výhodnejšie dať preukázateľné, nakoľko má stratu, takže z činnosti sprostredkovateľa musím dať tiež preukázateľné, aj keď sú o dosť nižšie ako paušál.

    Zivnost len 18 dni, co s odvodmi?-prosim o radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.