Zavrieť

Porady

A z ktorej sumy potom počítajú sankciu? Z čísla v r. 37 alebo z r. 38?

Podávam DDP z NO je daňová povinnosť a v r. 37 ako rozdiel mi vyšlo okolo 800 eur ale daňová povinnosť je len 200 eur. Som z toho hotová.


V DP bol nadmerák 600 eur a teraz mi vychádza daňová povinnosť 200 eur, tak rozdiel v riadku 37 je 600+200=800e a daň na úhradu je 200e.
Takto to je.
Naposledy upravil Benko : 23.01.14 at 19:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No netuším čo je DDP z NO. To je Dodatočné daňové priznanie neziskovej organizácie?

    Ak ide o DPH, tak tam sú dve sankcie.
    Pokuta z rozdielu medzi riadnym a dodatočným daňovým priznaním. To je 800 €.
    §155/1/g

    A úrok z omeškania. To by malo byť z 200 €, ak medzitým nebol nadmerný odpočet vrátený. §156
    Naposledy upravil marjankaj : 23.01.14 at 19:27
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Benko Podávam DDP z NO je daňová povinnosť znamená, že v strese robím dodatočné daňové priznanie a z nadmerného odpočtu je daňová povinnosť. Tie sovy si nechaj. Z celej otázky je všeeeetkym na svete jasné, že ide o DDP k DPH, tak ma nejeduj, lebo ti napíšem anonym.
    Ale srdečná vďaka za odpoveď, aj keď ma nepotešila ani 1cm.
    PS
    cm je dĺžková miera
    marjankaj No čo už s takým centimetrovým narobíš.

    A keď ja začnem písať v skratkách, tak budeš pozerať ako puk.
    marjankaj Mohol som napísať, aby si kukla do DP.

    Myslím si že je všetkým úplne jasné, že som myslel daňový poriadok a nie daňové priznanie.
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Benko
    Podávam DDP z NO je daňová povinnosť a v r. 37 ako rozdiel mi vyšlo okolo 800 eur ale daňová povinnosť je len 200 eur. Som z toho hotová.
    -----
    nejako mi to nesedí:
    kedˇ bol pôvodne vykázaný NO a teraz je DP, tak rozdiel musí byť vyšší ako nová DP o pôvodne uvedený NO. Príklad - pôvodne NO 100, teraz DP 300 = rozdiel 400.

    A z ktorej sumy potom počítajú sankciu? Z čísla v r. 37 alebo z r. 38?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.