Zavrieť

Porady

žiadosť o poukázanie sumy DB

potrebujem poradiť:

čo znamená veta na tlačive dolu, 4.bod?:

Prevodné príkazy neobsahujú poukázanie DB.

a ešte: dátum, kedy sa zamestnancom vyplatila, pripísala alebo poukázala mzda a DB k dobru, je dátum, kedy to odišlo z našej banky?

prosím súrne, potrebujem to mať ešte dnes, najneskôr zajtra a ja už som z toho všetkého magor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    Ano, je to datum, kedy sa zamestnancom vyplatili mzdy.
    Mne sa teraz stalo, ze som to vypisovala nejakeho 5.1.05 (za 12/04) a uhrada miezd bola 12.1.05 (taky datum som tam napisala) a klient to odoslal 7.1.05 a nevratili nam sumu danoveho bonusu pretoze sme im to poslali skor ako to bolo vyplatene!!! Dobre som sa na tom pobavila))

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    saman
    Ano, je to datum, kedy sa zamestnancom vyplatili mzdy.
    Mne sa teraz stalo, ze som to vypisovala nejakeho 5.1.05 (za 12/04) a uhrada miezd bola 12.1.05 (taky datum som tam napisala) a klient to odoslal 7.1.05 a nevratili nam sumu danoveho bonusu pretoze sme im to poslali skor ako to bolo vyplatene!!! Dobre som sa na tom pobavila))
    tak to je slušné!!!!!
    Ďakujem za odpoveď.
    Potrebovala som to vedieť včera. Dala som tam dátum 4.2. a vtedy bude aj príkaz na prevod miezd. Tak som rada, že to je OK.

    karkulka:ja viem, že to je daňový bonus, len sa mi to nechcelo celé vypisovať

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ako postupovat ak suma DB a preplatku na dani z roč. zúčtovania, kt. zamestnavateľ vykonal svojim zamestnancom je vyššia ako daňová povinnosť. Treba napísať na daňový úrad nejaku zvláštnu žiadosť? Najskôr tieto preplatky preplatim z peň. prostriedkov zamestnávateľa a potom si ich žiadam od DU?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Misurka, podľa toho aká veľká je tá suma a či je predpoklad, že ju u Vás do konca roka nebudete mať z čoho odrátať (teda budete platiť veľmi nízke alebo žiadne preddavky na daň). Ak je to tak, treba napísať na DÚ žiadosť o poukázanie sumy DB a preplatku dane a odôvodniť to. Keď som to robila ja, zavolali mi z DÚ, aby som im ešte doručila aj ročné zúčtovania pracovníkov, asik aby sa presvedčili na vlastné oči.

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    misurka
    Ako postupovat ak suma DB a preplatku na dani z roč. zúčtovania, kt. zamestnavateľ vykonal svojim zamestnancom je vyššia ako daňová povinnosť. Treba napísať na daňový úrad nejaku zvláštnu žiadosť? Najskôr tieto preplatky preplatim z peň. prostriedkov zamestnávateľa a potom si ich žiadam od DU?
    mala som to isté:
    ja som požiadala DÚ o poukázanie sumy DB (na to je orig. talčivo), ktoré som vyplatila z vlastných prostriedkov a o preplatky budem postupne (myslím, že to treba vysporiadať do konca roka) znižovať odvod dane z miezd na DÚ, takže mne to vychádza cca, že až do apríla im nič neodvediem.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Bianka
    Táto žiadosť sa niekam posiela? A musí sa vypĺňať každý mesiac?
    Posiela sa na príslušný daňový úrad, kam patríš. Ja osobne ju posielam každý mesiac a vždy nám rozdiel vrátili.

    Bianka je offline (nepripojený) Bianka

    Bianka
    A čo urobiť keď som to nikdy nerobila? Myslíš že dodatočne je potrebné to zaslať?

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Bianka
    A čo urobiť keď som to nikdy nerobila? Myslíš že dodatočne je potrebné to zaslať?
    Na tlačive, tam, kde uvádzaš za ktorý je to mesiac, je v zátvorke "mesiace", takže pošli teraz naraz za rok 2005. Teraz je to vhodné, lebo je ešte len január.

    Bianka je offline (nepripojený) Bianka

    Bianka
    Aha ja som si to asi zle prečítala. Táto žiadosť sa zasiela iba vtedy ak sa DB vypláca z prostriedkov zamestnávateľa, ale ak sa mu priamo znižuje o tento DB preddavok na daň a teda aj výplata - toto tlačivo sa neposiela, stačí urobiť RZD. Tak?

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Bianka
    Aha ja som si to asi zle prečítala. Táto žiadosť sa zasiela iba vtedy ak sa DB vypláca z prostriedkov zamestnávateľa, ale ak sa mu priamo znižuje o tento DB preddavok na daň a teda aj výplata - toto tlačivo sa neposiela, stačí urobiť RZD. Tak?
    Presne tak. Požiadaš len o rozdiel, teda ak je suma DB vyššia ako daň všetkých tvojich zamestnancov.

    Bianka je offline (nepripojený) Bianka

    Bianka
    Janka6685
    Presne tak. Požiadaš len o rozdiel, teda ak je suma DB vyššia ako daň všetkých tvojich zamestnancov.
    A nedá sa to urobiť tak ako tu už bolo spomínané? V prípade, nedoplatku doplatím a v prípade preplatku na RZD znížim odvodovú povinnosť dovtedy pokiaľ sa mi to nevyrovná.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    No každopádne to uvádzaš na svojich kvartálnych výkazoch - ako si sa vyrovnala s DB. Takže výkaz Ťa nepustí. Ak to vyplatíš naraz v ročnom zúčtovaní, tak to uvedieš vo výkaze za 1.Q.2006 a ak budeš mať preplatok na DU, tak si to môžeš odpočítavať...až kým preplatok nevyčerpáš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.