Zavrieť

Porady

poľská faktúra vystavená s dph

prosím Vás mám poľskú fa vystavenú s dph, je to vlastne fa ako naše metro, uhradená bola kartou, potom na účet bola vrátená dph. ako zaúčtujem základ + dph (uvediem bez vplyvu na dph) a základ samozdaním? Ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Poliaci prvú faktúru dávajú s DPH, pri druhej návšteve dajú už bez DPH s vrátením DPH k predchádzajúcej. Jasné, že základ sa samozdaňuje. Zaúčtuješ tak, ako si platila a ako sa vracali peniaze, vrátane kurzových rozdielov, lebo určite je to v PLN.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sybila3 no zaúčtovala som základ 501/321-samozrejme aj samozdanila-dala do dp dph, dph 343/321 bez uplatnenia v daňovom prizn. potom opravná s vrátením dph som dala ale neviem, či je to dobre 343/321 mínusom tiež bez uplatnenia v dp dph. takže vlastne som samozdanila základ, potom asi budem musieť urobiť zápočet aby sa mi uhradili faktúry a úhrada na bu - vrátená dph by mala byť 221/321? dík
    a_je_to samozdanenie sa účtuje ako 343/343 s kódom výstupu a kódom vstupu do odpočtu. Zahraničná DPH sa nikdy neúčtuje na 343, ale buď na 548, ak zostáva, alebo na 315, ako nárok na vrátenie pri ďalšom nákupe.
    sybila3 ešte sa vrátim k tomuto problému, čiže fa zaúčtujem 501/321, dph 548/321-čiže neuplatnená dph? základ samozdaním v DP DPH , uhrada 321/211 a vrátená dph na účet 321/548? pochopila som to správne, alebo ma opravte? díky moc
    a_je_to ... no ... dosť správne, iba tú 548 je lepšie nahradiť s 315, ak sa očakáva vrátenie. Lebo ... ak taký nákup z 30.12.2013 zaúčtuješ na 548, tak ostane ako náklad v roku 2013, vykompenzuje sa mínusom až v novom roku. Na 315 môže zostať aj cez prechod rokov. Na 548 sa odporúča iba daň, ktorá sa nevracia a je nárok na jej uplatnenie v daňových nákladoch.
      zbaliť

    poľská faktúra vystavená s dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.