Zavrieť

Porady

Uzatvorenie TPP počas výpovednej lehoty v inom zamestnaní ?

Dobrý deň,

riešim pre mňa dôležitú situáciu - plánujem odchod od terajšieho zamestnávateľa k inému. Pracujem tam od júla 2013. V zmluve mám však výpovednú lehotu 2 mesiace, čiže ak dám výpoveď 1.2.2014, tak by som mal pracovať ešte do 1.4.2014. Chcem sa však zamestnať inde, avšak druhý zamestnávateľ chce dátum môjho nástupu už 15.2.2014.

Otázka teraz znie: ak si u zamestnávateľa, kde dávam výpoveď zoberiem všetkú dovolenku (cca 24 dní), môžem počas nej pracovať u nového zamestnávateľa ? A ako by bolo najlepšie postupovať po uplynutí dovolenky ? Napadlo ma neplatené voľno (kt. mi však zamestnávateľ u kt. končím nemusí schváliť, po prípade PN - to by som ale nemohol pracovať u nového zamestnávateľa)

Prosím, poraďte ako postupovať, aby som nerobil niečo protizákonne a aby to bolo čo najefektívnejšie riešenie.

Vopred ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK dáš výpoveď 1.2. a máš dvojmesačnú VD, tá začína plynúť 1.3., takže tvoj PP skončí 30.4..S dovolenkou je to tak, že, jej čerpanie určuje zamestnáv., ak ti ju nedovolí čerpať, VD musíš odpracovať. Nemohla by si teda pracovať na plný úväzok v dvoch zamestnaniach.
    noga3 Takže výpoveď dám najneskôr 31.1.2014 .. avšak prečo by som nemohol mať 2 TPP zároveň ?
    ivka70 Kvoli casu. ked budes musiet byt v praci pocas VD.

    zdenka15 je offline (nepripojený) zdenka15

    zdenka15
    Najjednoduchšie riešenie sa dohodnúť so zamestnávateľom o ukončení PP dohodou k dátumu, ktorý Vám vyhovuje. Vysvetliť zamestnávateľovi situáciu a myslím, že sa dohodnete.

    Uzatvorenie TPP počas výpovednej lehoty v inom zamestnaní ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.