Zavrieť

Porady

Narok na materske pri odchode na matersku dovolenku z prace na dohodu o pracovnej činnosti

Pracujem mesiac na dohodu o pracovnej cinnosti a som tehotna. Predtym som bola rok nezamestnana. Od roku 2005 do decembra roku 2012 som bola zamestnana na pracovnu zmluvu. Mam narok na PN a polrocne materske davky?Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ovsa23 je offline (nepripojený) ovsa23

    ovsa23
    Nárok na materské budeš mať, ak za posledné 2 roky pred pôrodom máš najmenej 270 dní nemocenského poistenia, pričom do obdobia nemocenského poistenia sa zaratáva aj každé ukončené nemocenské poistenie, zároveň na materskú by si mala nastúpiť počas trvania nemocenského poistenie alebo v ochrannej lehote.
    Ak si bola rok nezamestnaná, tak teraz by si mala mať za posledné 2 roky cca 360 dní nemocenské poistenie (ak dohoda bude trvať ďalej, budeš túto podmienku splňať aj naďalej) a keďže nemocenské poistenie sa platí aj z dohôd, spĺňaš aj podmienku trvania nemocenského poistenia.

    Všetky potrebné informácie nájdeš na stránke Sociálnej poisťovne v časti Nemocenské poistenie/materské.
    Naposledy upravil ovsa23 : 30.01.14 at 17:50

    Narok na materske pri odchode na matersku dovolenku z prace na dohodu o pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.