Zavrieť

Porady

Dovolenka v januári

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, pracujem v podniku už 9 rokov. Vyčerpala som úplne v roku 2013 dovolenku, lebo nám bolo tak povedané. Teraz by som chcela vo februári 2 dni dovolenky a zamestnávateľ mi tvrdí, že nemám nárok. Má pravdu? Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
máš nárok po odpracovaní aspoň 60 dní,
alebo aspoň po každých 21 dňoch máš nárok na 1/12-nu.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
kopretinka ja v januári dostanem rozpis smien a hneď tam mám nanútené min.2 dni dovolenky,február detto.........ako je to možné.......ak mám nárok až po 60 dňoch
zuzjom84 dobrý deň,som nový člen,tak ak som sa zaradila nesprávne,tak sa ospavedlňujem chcela by som sa opýtať, ako je to s dovolenkou v januári,naši zamestanci pracujú v stavebnej firme a keďže bola silná zima,museli ostať doma,len problém je,že niektorí nemali žiadnu starú dovolenku..mohli teda čerpať už v januári dovolenku?ďakujem
Tweety Čerpať D je nesprávne, je to prekážka na strane zamestnávateľa § 142 ZP. Otázky treba zadávať do otázok nie komentárov.
(2) Ak zamestnanec nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, poskytne mu zamestnávateľ náhradu mzdy najmenej 50 % jeho priemerného zárobku.
  zbaliť

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
V ZP je aj také ustanovenie, že si môžeš čerpať D aj tú, na ktorú nárok ešte nevznikol. Samozrejme so súhlasom zamestnávateľa. Za odpracovanný január Ti vznikne dovolenka za odpracované dni vo výške 1/12 z ročného nároku. ALe nárrok na D za KR ešte nevznikol.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.