Zavrieť

Porady

Je platná výpoveď u tehotnej ?

Dobrý deň
môj zamestnávateľ mi pred 8 mesiacmi dal podpísať pracovnú zmluvu na dobu neurčitú.Podmienkou aby došlo k podpísaniu zmluvy ,bolo podpísať hneď na mieste výpoveď bez dátumu ukončenia TPP.Pred 2 dňami som mu oznámila že som tehotná a o deň na to my doniesol rozviazanie TPP.Ako mám postupovať ??Je moja výpoveď platná Neviem na koho sa mám obrátiť o pomoc.Na aké úrady mám ísť .Alebo je to už dávno stratené
Naposledy upravil erikakukinkova : 31.01.14 at 12:25
veronikasad Máš kópiu tej "výpovede" ? Zrejme neide o výpoved ale dohodu o skončení prac.pomeru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ty si podpísala zmluvu s tým, že v budúcnosti podpíšeš aj prípadnú výpoveď? Výpoveď sa nepodpisuje,nemusí s ňou druhá strana súhlasíť, výpoveď len treba druhej strane doručiť. Je to takto uvedené v zmluve? AK áno, Nie je to v súlade so ZP, ako si také niečo mohla podpísať,? A k tej samotnej výpovedi, ak si zamestnáv. písomne. oznámila, že si tehotná, pre neho platí § 64-zákaz výpovede.
    Naposledy upravil Tweety : 31.01.14 at 12:14
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erikakukinkova výpoveď podpísala ešte pred mojim nástupom do práce inak by som na zmluvu u neho pracovať nemohla
    Tweety Tak kto podpísala výpoveď, ty alebo iná zamestnankyňa? akosi je to neprehľadné.
    jslancik bolo by dobre poopravovať odpovede vzhľadom na "doplnené" informácie. aby v budúcnosti mohlo toto vlákno slúžiť aj iným, a nie zavádzať.
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Obráť sa na Inšpektorát práce, príslušný Tvojmu bydlisku. Aj keď si podpísala blud napísaný v pracovnej zmluve, je protiprávny a nemôžu Ti dať výpoveď v tehotenstve.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erikakukinkova nie v pracovnej zmluve prve som mu podpísala pracovnú zmluvu a potom výpoveď bez uvedenia dátumu :/
    Katy a R to ty sama si si už vlastne vtedy dala výpoveď (tak, že on tam len mohol neskôr dopísať dátum?) ????
    No moje nervy! ... takže nie zamestnávateľ dáva tebe výpoveď, ale ty sama ju dávaš !?
    erikakukinkova áno inak by mi pracovnú zmluvu ani nedal ,aj miesto výkonu práce bolo inde akj pracovné zaradenie bolo iné
    Katy a R nuž asi nič ... leda tak, ak by sa ti podarilo dokázať nátlak .. dúfam, že máš aspoň 270 trvania zamestnania - aby si mala nárok na materské ?
    Tweety Tak s takou múdrosťou som sa ešte nestretla.
    Katy a R on jej ju nedáva - ale ona sama ...
    Tweety teraz som až rozlúštila, že vlastne ona sam a ju dala. Tak si strelila gól do vlastnej bránky,. Toto som za svojej praxe ešte nezažila.
    erikakukinkova nie zamestnávateľ mne po vzájomnej dohode tam dopisoval
      zbaliť

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    pri podpise zmluvy na dobu neurcitu zaroven podala (bianco) vypoved, cize bez uvedenia datumu ... Nechapem preco to robila, zamestnavatel ju kedykolvek mohol vytiahnut zo suflika, dopisat datum a oznamit SP ze uz u neho nepravcuje ...
    samozrejme ze tak urobil hned po oznameni tehotenstva ... A samozrejme ze nebol taky blby, aby nevedel ze ten dopisany datum musi byt skor ako oznamenie
    podla mna s tym nic nenarobi
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erikakukinkova ani ak som v 7 dňovej ochrannej lehote?tehotenstvo som oznamovala ústne
    Tweety Mala si to oznámiť písomne,. Nedodržala si podmienku ZP, pre zamestnáv. teda akoby si ani tehotná nebola..
    ivka70 v akej 7 dnovej ochrannej lehote?
    Tehotenstvo sa oznamuje pisomne ... a skus upresnit, co si presne podpisala .... podla mna to vypoved nebola.
    jslancik keďže iniciatíva vyšla od zamestnávateľa, výhodnejšie asi bolo dať jej podpísať výpoveď danú zamestnancom.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Predpokladam, ze to, co si podpisala, bola dohoda o ukonceni pracovneho pomeru podla par. 60 bez udania dovodu.
    ak je to tak a nebudes vediet dokazat, ze si to podpisala davnejdie a bez datumu, tak zial, v pripadnom pracovnom spore o neplatnosti ukoncenia PP dohodou by si nepochodila.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    dievča, je to smutné, ale podala si výpoveď. S tým si žiaľ musela počítať, keď si mu dala to, čo si pýtal - "bianco" výpoveď. Môžeš sa roztrhať, zamestnávateľ má od teba doručenú výpoveď.

    (z tvojho zadania nie je jasné, či si podpísala výpoveď jeho tebe, alebo tvoju jemu. Pre zamestnávateľa výhodnejšia je tvoja výpoveď, vzhľadom na odstupné a pod. V prvom prípade si musel dať pozor na dátum. Vlastne ani nie, keďže oficiálne nemá doručené oznámenie o tvojom tehotenstve)
    Katy a R veru smutné .. "úžasné" praktiky ...
    jedine mohla svoju výpoveď podpísť, ktorú ona dáva zamestnávateľovi (ak jej dáva zamestnávateľ - tú predsa nepodpisuje) .
    Alebo ešte dohodu .. ale aj tak je to jedno!
    jslancik mohla podpísať prevzatie výpovede k určitému dátumu (dopísanému neskôr). Aby mal zamestnávateľ dôkaz, že výpoveď prevzala pred oznámením tehotenstva.
    Pravdepodobnejšia je ale druhá varianta - že sama "podala" výpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Obávam sa, že podpísla nie "výpoveď", ale dohodu o skončení prac.pomeru v zmysle § 60 ZP. A tu jej žiadne oznámenie tehotenstva nepomôže. Akurát, ak má splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch, vznikne jej nárok na materské z 8-mesačnej ochrannej lehoty.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erikakukinkova dopadla som tak že dohoda o rozviazaní pracovného pomeru je vraj platná podľa pani na sociálke kde som podľa rady mojej známej niesla PN ktorá mi bude trvať až do pôrodu ,dostanem tak nemocenskú a čo sa týka materskej vraj na ňu nárok nemám
    veronikasad Uveď obdobie trvania prac.pomeru. Iného zamestnávatela si v posledných dvoch rokoch nemala ?
    Katy a R no tak vidíš, čo si si podpísala! a ani na materskú nemáš dosť dní.
    Inak DPN by mohlo trvať aj dlhšie, ako do pôrodu .. nejaké zamestnanie neprichádza do úvahy?? - veľa dní ti asi nechýba- či??
      zbaliť
    luja5 17.10.14 08:01 priradil do Porady

    Je platná výpoveď u tehotnej ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.