Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť? Jedná sa o toto: Obedy za seba aj zamestnancov platím faktúrou. Ibaže si môžem uplatniť len 55%, to vieme, ale ako túto faktúru dám do KV? Suma celkom činí napr. 100Eur , Ja si uplatím 50% zamestnanci obedy. Ostatné ide do VNZD. Ale do KV mám dať celú sumu, tým pádom je iná DPH. A teda som v koncoch. Je tu niekto nápomocný, ako to mám spraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja dávam pri došlej faktúre celú DPH (B2), do D2 dám DPH zo sumy prijatej za stravné lístky od zamestnancov.
    karakul ... ale toto nejde v prípade, ak zamestnávateľ nepožaduje od zamestnancov platbu za stravné lístky
    Rozalka ak nepožaduje, potom je odvod vo výške 100% z ceny podanej stravy (§8 ods.3)

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    keďže máš faktúru ja by som to dala do B2, do kolonky 4 dáš celý základ dane, do kolonky 5 tak isto celú daň a do kolonky 7 dáš výšku dane, ktorú si odpočítaš

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    jedná sa o vyfakturované obedy, alebo stravné lístky/poukážky/? B2 určite, lebo sa jedná o faktúrku a tak ako uvádza vyššie Katarína111...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.