Zavrieť

Porady

kontrolný výkaz časť A1

Prosim Vas, do casti A1 idu FA vystavene platitelovi dane alebo inej zdanitelnej osobe alebo PO, ktora nie je zdanitelnou osobou.

Teda sem pojdu vsetky faktury vystavene osobam s ICO, ci uz maju alebo nemaju DIC a IC DPH. Chapem spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    A1 - idu tam vsetky povinne vyhotovene faktury, cize faktury pre zdanitelne osoby a pravnicke osoby , kt. nie su zdanitelnymi , ked fakturujeme s DPH.

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    aj ja mám taký prípad, vystavená faktúra pre školskú jedáleň ZŠ, nemá IČ DPH, tiež to tak chápem, že to má ísť do A1.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... nezaškodí sledovať aj diskusie resp. témy k rovnakej problematiky preberané tu na Porade.... napr. http://www.porada.sk/t234042-spravny...aniziacia.html

    ak tu niekto povie, že A1, tak to zoberiete ako fakt? alebo niekto povie D2 tiež to zoberiete ako hotovú vec?

    ... v počiatkoch (kým sa to celé neutrasie), asi si bude treba občas zobrať zodpovednosť na vlastné triko (t.j. vybrať si z prípadných ponúknutých alternatív tú najsprávnejšiu)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Domi123 skutočne som hľadala odpoveď na moju otázku, ale nikde som sa nedozvedela odpoveď, ani v téme, ktorú ste mi odporučili...stále neviem, pokiaľ ide o fyzické osoby s ICO ale bez DIC, či by mali ist do A1 alebo do D2...
    mojto FO bez ICO bez DIC sú zdaniteľné osoby, A1
    opravujem: FO s IČO bez DIČ sú zdaniteľné osoby A1
    karakul ... a sme u toho - mojto - prečo "FO (občan) bez ICO bez DIC" idú do A1 ???
      zbaliť

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Len sa zamýšľam, do časti A1 sa uvádza IČ DPH, teda osoby, ktoré ho nemajú pridelené (nie sú platci) neviem, načo by sa tam uvádzali, keď to vlastne nie je následne s čím spárovať. Potom mi vychádza, že by sa mali vykazovať v časti D2.
    Domi123 uz som sa dozvedela, ze tam idu aj take ktore maju iba ICO, nemusia mat IC DPH - vtedy nevyplnate
    ivab A zase podľa tohto: http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...am-poradi.html a odpovede na druhú otázku mi zase vychádza, že D2

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    karakul - je to preklep, správne má byť: FO s ICO bez DPH sú zdaniteľné osoby, A1

    kontrolný výkaz časť A1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.