Zavrieť

Porady

Predaj podľa §66 DPH a kontrolný výkaz.

Účtujem internetový obchod, ktorý predáva zberateľské predmety a postupuje podľa podľa §66 z. o DPH - zdaňuje len prirážku. Účtujem v MRP vizuál a neviem či mi faktúry správne zaradí do KV. Položky dávam s typom DPH MIMO, lebo to nie je oslobodené plnenie a je to vlastne cena s daňou, ale DPH nesmiem na fa uviesť. Potom mám na konci položku balné a poštovné klasicky s DPH. Chcem sa spýtať kam do KV pôjde takáto faktúra ktorá je väčšinou vystavená pre FO - nepodnikateľa? Vstupujú do KV všetky položky? Aj tie pod §66? Pomaly začínam z toho KV podliehať panike.
Naposledy upravil sobubo : 10.02.14 at 16:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Pri §66 sa vyčísluje DPH z rozdielu medzi predajnou a nákupnou cenou ZoDPH §66 (3), (4).. DPH na fa sa neuvádza, ale v účtovníctve sa DPH musí niekde objaviť.. Ja to robím nasledovne: Vystavím Fa s celkovou cenou, bez vyčíslenia DPH. Túto aj vytlačím.. Potom sa vrátim do faktúry, a vyčíslim DPH z rozdielu-v jednom riadku, v druhom je zvyšok bez DPH. Treba pozrieť v čiastkach, či je zvyšok v kolonke mimo DPH.. Typ dokladu dávam zatiaľ bežný, neviem kde to natiahne do KV..Treba dať aj pozor, či sú správne vyplnené údaje odberateľa, pozri si na stránke mrp.sk- otázky a odpovede.. Podľa toho to bude ťahať buď do A1, alebo D2
    Účtovanie som niekedy dávno na porade rozoberala, ale neviem to momentálne nájsť..
    Už som to našla http://www.porada.sk/t51598-ojazdene-vozidla.html
    Naposledy upravil Žabinka : 10.02.14 at 19:20

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    Do kontrolného výkazu uvedie dodávateľ faktúru podľa §66 do A1 ak je vystavená pre fyzickú osobu - podnikateľa alebo pre právnickú osobu. V KV uvedie len základ dane, daň neuvádza - tento prípad rieši dodatok k poučeniu ku KV (finančný spravodajca 12/2013). Ak je faktúra vystavená pre FO - nepodnikateľa, uvedie sa obdobne ale do D2 kontrolného výkazu.
    sobubo Stále tomu veľmi nerozumiem. Príklad: kúpil som za 100, predal za 112. Čize prirážka je 12 = 10+2 DPH. Do priznania DPH dávam 10+2. Čo dám do KV? Dám tam 112 + 0 DPH? Program mi ťaha do KV tiež 10 + 2 DPH.
    Anulka Do KV dáš len základ dane 10, daň 2 neuvádzaš, ale do stĺpca suma dane dáš nulu.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    V pokyne sa sice píše, že sa uvedie základ dane a daň nie, ale takýto zápis hlási validačné chyby a nedá sa uložiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka Rozalka, aj ja som sa zamýšľala nad vyjadrením finančnej správy.. To sa ani v účtovnom programe nedá zadať podľa ich vyjadrenia.. Ja som zadala údaje ako doteraz, inak by mi nesúhlasilo daňové priznanie DPH, a po exporte mám v D2 základ aj daň.. A keďže je to fa pre občana, som zvedavá, ako to chcú odkontrolovať.. Neviem si predstaviť, ako inak sa to dá vyriešiť.. Najprv nahodiť do programu údaje, aby sedeli v KV, odoslať, a potom to prerobiť, aby to bolo správne v DP?? Veď to DPH, ktoré nesmiem uviesť ani na fa, ani na pokladn. doklade, musím štátu odviesť, tak niekde by sa malo objaviť..
    ecompka Ja sa s tým tiež trápim, neviem, čo to vymysleli, ved to nebude sediet s DP /na hlavu všetko.../
    sobubo Presne tak, vyskoci tam nesulad medzi DP a KV a mame o navstevu postarane. Ja tam necham tu proviziu a DPH, tak ako mi to taha aj do priznania DPH aj do KV. To je nemyslitelne aby som stale dookola prepisoval faktury podla toho aky sialeny vykaz idem odoslat.
      zbaliť

    Predaj podľa §66 DPH a kontrolný výkaz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.