Zavrieť

Porady

Danové priznanie a PN

Dobrý deň, poradil by mi niekto ako uviesť v daňovom priznaní z 9 odpracovaných mesiacov 4 na PN. Uhrn preddavkov je 97€, zmení sa preplatok po zohľadnení PN. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sharon822 Ďakujem, takže keď mám v potvrdení o príjme v kolonke úhrn preddavkov na daň, tak mi vrátia len tú sumu? čiže 97€.
    tictac7 Keď Ti vyjde, že máš daňovú povinnosť nula, tak áno, vrátia Ti 97 €. Chceš viac?
    Tweety áno, len zaplatené preddavky
    sharon822 Ani nie len som počula, keď je dlhšiu dobu PN tak vrátia viac. Ale ďakujem
    kn-alka Ako môžu vracať niečo, čo si predtým nezaplatila. Ak ti bola za celý rok strhnutá daň 97,- €, môžu ti vrátiť max. tých 97,- €
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak PN-ka trvala celý mesiac, nemáš uplatnenú mesačnú NČZD. Preto keď požiadaš o RZD alebo si sama podáš DP typu A, uplatníš si celoročnú NČZD a ak základ dane nie je vyšší ako ročná NČZD, zrazenú daň ti celú vrátia.

    Danové priznanie a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.