Zavrieť

Porady

Postačuje mi DIČ?

Do 5.8.2013 som bola zamestnancom a popritom som mala zmluvu o sprostredkovaní a som registrovaná na danovom úrade. Nastúpila som na materskú a teraz k 1.4. prechádzam na rodičovskú dovolenku. Následne by som chcela znovu pracovať na základe tej zmluvy o sprostredkovaní. A teraz otázka, ak príjmem peniaze od inej firmy s ktorou mám uzavretú zmluvu, musím ísť zase na DU a zase sa tam zahlasovať? Prípadne ak si musím aj s tou novou firmou uzatvoriť zmluvu, viete mi poradiť, na ktoré činnosti postučuje len dič a nemusím byť szčo? Prípadne ked to bude len asi pár x do roka stačí na to príkazná zmluva?

Ďakujem za každú odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a ukončovala si spoluprácu - a zrušila si registráciu na DU?
    lebo ak nie - tak to stále platí . Pokračuješ ďalej. - a len pre info - si SZČO
    zuzanazuzana1 nie neukončovala som to, lebo v tom chcem pokračovať, konatelka tej spoločnosti má aj druhú firmu a tam ma oslovila či by som nešla robiť napr. zakladanie papierov, nahadzovanie vecí do systému....len neviem, že čo to pre mna znamená ked som na rodičovskom a mám túto zmluvu o sprostredkovaní poisťovníctva....nechcem ist na ičo, lebo nechcem platiť odvody...aha tak to som si myslela že iba ked je ičo :-D

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.