Zavrieť

Porady

Výpoveď

Zdravím, keď mi dal zamestnanec výpoveď, vystavím mu iba zápočet, potvrdenie o príjme a stačí keď na hlavičkový papier napíšem, že súhlasím s jeho výpoveďou a kedy mu bude poukázaná mzda?
veronikasad Zamestnaec dal výpoveď, ktorá končí uplynutím výpovednej doby alebo žiada o skončenie prac.pomeru dohodou k určitému dňu ?
naty-ka k určitému dňu a bez nároku na výpovednú dobu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neide o výpoveď. Ak so skončením prac.pomeru súhlasíš, so zamestnancom uzatvoríš dohodu o skončení prac.pomeru v zmysle § 60 ZP, ktorú podpíše zamestnanec aj zamestnávatel. (ak nemáš tlačivo v mzdovom SW, dostaneš ho kúpiť v predajni tlačív, alebo pohľadaj na nete)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    naty-ka dakujem, tlacivo mám
    naty-ka ešte táka otázočka, keď končí pracovný pomer 12.2. tj dnes, ale on ešte dnešok odpracuje na dohodu mám napísať 12.2. či?
    kn-alka na pracovných zmluvách aj dohodách o skončený PP sa uvádzajú dátumy "vrátane". Takže ak uvedieš skončenie PP 12.02. znamená to, že ešte tento deň pracoval
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.