Zavrieť

Porady

Existuje moznost ako dat fakturu pisanu na fyzicku osobu do firmy a neprist pritom o odpocet DPH?

situacia je taka, ze ako fyzicka osoba odkupujem auto, ktore potom dame do manzelkinej firmy. Bohuzial moj zamestnavatel neumoznuje mi vystavit fakturu na manzelkinu firmu ale iba na mna ako fyzicku osobu. Viem, ze mozem to auto "predat" manzelkinej firme, lenze mne ide o DPH. To ako fyzicka osoba musim zaplatit a pritom to chceme odpisat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak je faktúra na FO nepodnikateľa, s odpočtom neurobíš nič. Ten je možný len u platiteľa dph. a to FO nie je.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No išlo by to.
    Tebe zamestnávateľ vystaví faktúru ako FO nepodnikateľovi.
    Ty potom to auto predáš niekomu inému Podnikateľovi, platiteľovi DPH, ktorý bude "ochotný" vystaviť ďalej faktúru na firmu tvojej manželky(samozrejme s DPH).
    Jednoduché ako facka.
    Len nájsť takého "ochotného" ....
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety tiež som niečo také chcela napísať
    hena22 Takouto transakciou by získal čo?
    marjankaj No predsa manželka by si mohla odpočítať DPH. Veď mu ide iba o to. Či?
    veronikasad Len ten "ochotný" by na tom tratil, ak by cenu nenavýšil o DPH ...
    vlado2k8 nuz takeho asi nenajdem, ktory by za mna tu DPH zaplatil . To by musel mat dostatocne nakupy s DPH aby mu to vyrovnalo ten predaj auta a musel by byt ochotny mi to spravit. Takeho nepoznam bohuzial . No nic, zadotujem stat co uz
    marjankaj A kto ťa núti, aby si to auto kúpil, keď je to pre teba také nevýhodné?
    vlado2k8 jasne, ze cena je vyhodna. Polovica z trhovej. Len ta DPH ma trapi ale co uz
      zbaliť

    Existuje moznost ako dat fakturu pisanu na fyzicku osobu do firmy a neprist pritom o odpocet DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.