Zavrieť

Porady

stravné lístky kompenzácia s METROM

Znova posúvam túto otázku do "pľacu",určite sa s tým stretávate viacerí, skúste sa mi, prosím, vyjadriť:

stravné lístky odoslané spoločnosti Le Cheque a uhradené Metru
04.02.14 13:46
Mayline
optimistická živnostníčka
stravné lístky prijaté v tržbe odošlem sprostredkovateľskej spoločnosti, tá ich uhradí na účet METRA, kde mám potom kredit,ktorý použijem pri nákupe na platbu tovaru, viete mi poradiť ako to zaúčtovať v podvojnom účtovníctve ?
ja som to skúsila nasledovne:

preúčt.stravenky z tržby do cenín 213/211

prijatá faktúre od Le Cheque za odovzdané stravenky 518/321 provízia
343/321 DPH z provízie
261/213 hodn.straveniek

nákup v METRE uhradený kreditom zo straveniek 504/261 tovar
343/261 DPH

len mi potom zostane visieť neuhradená faktúra, tak potom zaúčtujem vo faktúrach jej úhradu, ale len do zoznamu úhrad, nie so zápisom do peň.denníka /účtujem v programe MRP/, len neviem, či to prejde takáto improvizácia, nemáte niekto lepšie riešenie?

Pripájam dva spôsoby účtovania, jeden môj a druhý podľa Rozálky, skúste porovnať
Naposledy upravil Mayline : 18.02.14 at 11:23
fa Le Cheque Dejeuner.jpg  
KloferHladny Ako je formulovaná zmluva s METROm ? Ako v METRE evidujú Vaše peniaze (ako Vami poskytnutú pôžičku ?. Vy ste udelili zmluvou súhlas s postúpením svojej pohľadávky voči Le Cheque ?
Mayline pripojila som k otázke faktúru, kde je dole napísané ako to METRO rieši
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Píšeš, že stravné lístky odovzdané stravovacej spoločnosti sa uhradia metru. Ale tie stravné lístky prevdepodobne odovzdávaš do metra, nie stravovacej spoločnosti. Ja sa s týmto tiež trápim dlhšiu dobu, je tu téma kde je napísané rozučtovanie skús to pozrieť. Neviem či Ti to pomôže, veľa poraďákov sa ani vtedy k tomu nevyjadrilo, neviem či je to dobre.
    Mayline Tie stravenky posielam spoločnosti, nie do METRA. Nenašla som tú tému o rozúčtovaní,môžem poprosiť,kde to je?

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Faktúra je O.K., kompenzačná námietka je O.K., ale ako to bude mať evidované METRO je uvedené práve v Zmluve s METROm. A tak to musíte mať aj Vy. Ja odhadujem, že to bude niečo ako krátkodobá finančná zábezpeka

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Preúčtovanie stravenky z tržby do cenín 213/261 by som zvolila iný postup, pretože ide síce o ceninu, ale my už ju ako ceninu nemôžeme použiť (nie je to platidlo), ale len ako pohľadávku voči stravovacej spoločnosti.

    Je to síce 5 rokov, kedy som naposledy takéto účtovala, nehovorím, že je to na 100% jediná správna možnosť, dokonca ani netvrdím, že to je celkom správne, ale vtedy som to účtovala takto:

    Tržba cez ERP zaplatená lístkami: MD 315 AÚ podľa spoločností /D 604 a D 343
    Faktúra za spotredkovanie MD 518 MD 343/ D 321
    Zápočet 321/315 AÚ strav. spoločnosť
    Použitie lístkov v Metre: 315 Metro/315 strav. spoločnosť (prevod pohľadávky zo strav.spoločnosti na Metro)
    Faktúra z Metra: MD 5xx a MD 343/ D 321
    Zápočet 321 Metro/315 Metro
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KloferHladny Na 315 sa účtujú pohľadávky. Aký dátum splatnosti uvediete pri účtovaní 315/604 denných tržieb. Banke (pre účely úveru) vykážete v Súvahe v krátkych pohľadávkach sumu stravných lístkov. A ak sa Vás spýtejú kedy je pohľadávka splatná, čo odpoviete ?
    Rozalka V zmluve s Metrom je predsa splatnosť dohodnutá, tak vtedy je pohľadávka aj splatná.
    KloferHladny Áno, ale to že tržbu zinkasujem do pokladne ešte neznamená, že lístky odošlem do Le Cheque a že mi ich všetky uznajú za pravé (nesfalšované), t.z. neviem v akej výške mám pohľadávku du dňu inkasovania tržby stravným lístkom...
    Rozalka Viem presne, akú mám pohľadávku.Ak niektoré SL neuznajú len zato, že sú falšované, tak je za ich prijatie niekto zodpovedný, pohľadávku si uplatním u neho.
    Ako by sa to malo účtovať správne?
    KloferHladny S Vami navrhovaným postupom súhlasím v záverečnej časti. Ceniny prídu tržbami na MD213, odošlú sa do stravovacej spoločnosti MD315/ D213. A ďalej už je to O.K. Ak si predstavíte 10 prevádzok kde sú tržby lístkami a 3 stravovacie spoločnosti ... aby bol prehľad kto kde kolko a akých lístkov má...
    Rozalka Ako som bola spomenula, uctovala som taku firmu v r. 2009, listky preberali od vsetkych spolocnosti, a prevadzok bolo cca ; takze viem, o com to je.
    Mayline Ale keď prijímam tie stravenky za jedlo, tak ešte sú platidlom,preto som zvolila tú 213.Možno potom ich treba dostať na 315? A ako hovorí Klofer Hladny, tá splatnosť pohľadávky nie je celkom jasná, pretože nikdy nevieme,kedy odošleme tie stravenky spoločnosti.Termíny závisia od množstva prijatých straveniek. Ten zápočet 321/315 AÚ strav.spoločnosť ste mysleli hodnota odoslaných straveniek na preplatenie spoločnosti?
    Mayline Pri mojej otázke som pridala prílohy účtovania, podľa m%na a podľa vás,ak som to správne pochopila
      zbaliť

    stravné lístky kompenzácia s METROM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.