Zavrieť

Porady

MRP DOS JÚ-Problém

Keď dáte v KV načítať dáta za dané obdobie načíta vám ak základ dane a daň v častiach A1, A2, B1, B2 lebo mne tam nič nenačíta a pritom vo výkaze DPH mi to berie správne. Robím chybu niekde ja alebo je zlý upgrade?
Naposledy upravil Murínová Eva : 17.02.14 at 08:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    MRP do KV načítavá data do A1,A2,B1,B2 z knihy zaväzkov a pohľadávok, tam treba nadefinovať typ dokladu bežný a takisto typ DPH. Problém ešte môže byť v správnom vyplnení adresy dodávateľa/odberateľa s dorazom na PO,FO podnikateľ.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ondrejvla nech hľadám ako chcem, nenájdem typ dokladu bežný, nájdem daňové skupiny, ale toto nie. Alebo nehovoríme o DOS verzii?
    Fabius Ako zadávate typ DPH v MRP-DOS-e ?
    Murínová Eva v knihe daňových dokladov stlač ctrl+D a vyber čo potrebuješ
      zbaliť

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Je zlý upgrade, mne nenačíta do výkazu takmer nič, žiaden základ dane, výšku dane, nenačíta mi ani IČ DPH, skontrolovala som všetko, čo je uvedené nižšie, v DOS verzii sa nedá zadať, že je to typ dokladu bežný a to ani V JÚ, ani v PÚ.
    Murínová Eva volala som do mrp upgrade je dobrý ale máte zle nastavený číselník v knihe faktúr preto vám to neberie. Dajte si oprava faktúry prejdite na jednotlivé položky potom zadajte typ F2 napr.služba alebo tovar a stlačte ctrl+O oprava kod a dajte do kolonky KV napr. + a už vám to bude brať ak máte všetko ostatné dobre nastavené
    ondrejvla Súhlasím, aj ja som musela opravovať všetky fa došlé aj vystavené, pri službách aj pri tovar som musela zadať +. Vysúhlasila som na krížovú kontrolu, a už mi to súhlasí, zatiaľ v jednej firme. Od piatku večera do včera obeda bolo 6 nových verzií, pri inštalácii mi zmizli niektoré údaje, ktoré som mala nahraté, v knihe faktúr mi zmizli niektoré riadky, musela som škrtať a nanovo nahadzovať. No bolo to radosti...

    zuzkaga je offline (nepripojený) zuzkaga

    zuzkaga
    Ja mám zasa iný problém, údaje mám síce načítané, ale po natiahnutí xml súboru do eDane mi vypisuje, že formát vstupného xml súboru nezodpovedá vybranému typu dokumentu(. S týmto ste sa nestretli niekto??

    Inak faktúry som zadávala do knihy závazkov a pohľadávok a akurát keď som účtovala bežný nákup na bločky cez registračnú pokladnu, tak som v knihe daňových dokladov označovala ZF, prípadne našu tržbu cez reg.pokladnu som označila RP. Takže údaje mi natiahlo správne do A1, B2,B3.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andrea70 Presne toto isté píše aj mne, ale keď dám potvrdiť, tak mi to zapíše do KV, aj som to kontrolovala v ňom a nezdá sa, že by tam boli chyby. A faktúry zadávam tiež cez fa. vydané či došlé do knihy záväzkov a pohľadávok...druh dokladu nezadávam , iba ak by išlo o dobropis, alebo ťarchopis ........akurát pri bločkoch z RP (našich nákupoch) dávam ZF a našich tržbách z reg. pokl. dávam RP
    zuzkaga V MRP mi povedali, že to je chyba na eDane. Volala som na finančnú správu a tam mi potvrdili, že je v tom problém a pracujú na odstránení. Len som zvedavá kedy ho odstránia, veď nefunguje nič ani podať daňové priznanie za fyzickú osobu.
    sab kde si zadávala v daňových dokladoch ZP a RP veď to tam nevidím.......dakujem
    andrea70 napr. cez knihu daňových dokladov zaučtujem tržbu z RP, najskôr v knihe, potom v peňažnom denníku až ked to mám zaučtované slačím ctrl D , vybehne tabuľka kde označím tento zápis ako RP, to isté aj pri nákupoch z reg. pokladne akurát zadávam ZF
    andrea70 ja som to robila všetko podľa návodu na stránke MRP http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=458
    sab Keď Ti vypisuje, že nezodpovedá vybranému typu dokumentu nemáš dobre vypísanú prvú stranu o firme. Keď som si to doplnila tak pekne mám faktúry vyšlé aj došle v KV
    Vivči Mne neťahá bežný nákup na bločky cez registračnú pokladňu do B3. Typ dokladu som dala RP. Ostatné tabuľky sú správne. Kde som spravila chybu?
    Vivči už som opravila všetky pokl.doklady /nákupy/ z RP na ZF, teraz to mám v KV, je to tak dobre? Nákupy cez RP by nemali byť označené v type dokladu ako RP?
    zuzkaga Ja som to tiež pôvodne označila RF, ale zle to ťahalo. Potom som to prehodila na ZF a je to snád dobre. RF mám označený doklad z registračnej pokladne, resp. z úzavierky, ale z našej, z nášho predaja.
    Komplet kontrolný výkaz nejde vytlačiť. Ževraj pre MSDos je to komplikovanejšie, bude dorobený neskôr. Skontrolovať sa to dá cez tlač zoznamu dokladov.
    Zatiaľ. Tak mi bolo povedané dnes v MRP.
    Vivči ďakujem za info!
    Vivči Vy viete vytlačiť KV z MRP DOS? Ako to skontrolujete?
      zbaliť

    andy22 je offline (nepripojený) andy22

    andy22
    zdravím, vedel by mi niekto poradiť systém zadania prijatej faktúry z EÚ za tovar aj služby? Neberie mi ho do KV ...vďaka
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Typ dokladu J
    andy22 Iwett, zadala som, ale aj tak sa mi to nezobrazuje v KV
    Iwett a vyčíslila si vo faktúre aj DPH?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.