Zavrieť

Porady

Vyúčtovacia faktúra za elektrinu 01.01.-31.12.2013

Vyúčtovacia faktúra za elektrinu za rok 2013 s preplatkom -192,52€ z toho /-32,09DPH/ došla až po termíne podania DPH za december 2013. Fa je vystavená 09.01.14, dátum dodania 31.12.2013. Mala by som podať DDP, alebo ako to správne urobiť, účtujem v PÚ. Čím viac čítam, tým viac som dopletená. Normálne mám strach z tých sankcií pri chybách v KV DPH, prosím poradte.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Dodatočné DPH nemusíte. Na porade som už k tomu písal odpovede. V roku 2013 Vám vznikla pohľadávka (v rámci závierky zúčtujete buď na 314 alebo 315). V roku 2014 do DPH ako normálny dobropis. V KV sa dátum dodania u dobropisov neuvádza, uvediete tam číslo pôvodnej faktúry (ak ich bolo viac=čiastočné dodávky el. za 2013, potom číslo poslednej faktúry)
    magdalenaa Ďakujem za odpoveď, som rada, že sa nemusím DDP DPH, takže číslo pôvodnej faktúry dám číslo poslednej faktúry - zálohy za elektrinu. Takto to teda zaúčtujem, prosím môžte ešte skontrolovať, či to mám správne?

    r. 2013 ID 315 / 502 160,42 /ako ZD, keďže vyúčtovaciu FA
    zaúčtujem až v.r2014/

    r. 2014 FA - 315 / - 321 - 160,42 / -192,52
    - 343 / -32,09 /

    - 321 / - 221
    KloferHladny O.K.

    Vyúčtovacia faktúra za elektrinu 01.01.-31.12.2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.